Уляна Супрун заявила, що влітку українці зможуть пройти безкоштовні тести на виявлення раку

Скринінгові дослідження включать у програму «Безкоштовна діагностика»

Уляна Супрун заявила, що влітку українці зможуть пройти безкоштовні тести на виявлення раку
фото умовне
Скринінгові тести на рак безкоштовно можна буде пройти вже з липня

В Україні дуже високий рівень смертності від онкозахворювань через виявлення раку на пізніх стадіях. Цього літа скринінгові дослідження з раннього виявлення онкопатологій включать у програму «Безкоштовна діагностика», повідомила 3 квітня Уляна Супрун на засіданні уряду.

Скерування на безкоштовну діагностику щодо виявлення онкозахворювань уже влітку 2019 року, за словами очільниці МОЗ, можна буде отримати у свого сімейного лікаря.

«У гарантованому пакеті послуг первинної ланки є скринінгові тести на рак. Цього літа ми з урядом будемо розвивати програму «Безкоштовна діагностика», там будуть додаткові тести щодо раннього виявлення раку», - повідомила Уляна Супрун.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року має запрацювати програма «Безкоштовна діагностика». У неї увійдуть 54 обстеження, які пацієнтам за скерування сімейного лікаря чи вузького спеціаліста проводитимуть безкоштовно, точніше, за них медзакладам заплатить НСЗУ. У ці 54 обстеження увійдуть: 12 лабораторних аналізів; мамографія і 5 видів рентгену: грудної клітки, суглобів, хребта, кісток і приносових пазух; ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і два види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи; 6 видів УЗД: шлунково-кишкового тракту, нирок, сечового міхура, артерій ніг, щитоподібної і молочних залоз; 4 види біопсії під контролем УЗД: щитоподібної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз, а також видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах. До програми «Безкоштовна діагностика» також увійдуть ендоскопічні дослідження.

Пацієнт сам обиратиме медустанову, в якій проходитиме обстеження. Єдина умова, щоб дана медустанова мала договір з НСЗУ.

Рукавичок, шприців, вати чи плівки для рентгену купувати не треба. Це все входить у вартість послуги, яку оплачуватиме НСЗУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук