Уповноважені Синоду оголосили новим Главою УГКЦ владику Святослава Шевчука

25 березня 20117451

Владики Ігор Возьняк і Богдан Дзюрах офіційно оголосили новообраного Главу Української Греко-Католицької Церкви. Ним став єпископ Української Греко-Католицької Церкви, апостольський адміністратор єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина) владика Святослав Шевчук.

«Сьогодні за Григоріанським календарем свято Благовіщення, а наш владика Святослав був свячений на єпископа 7 квітня 2008 року – на Благовіщення за Юліанським календарем. Так що ми маємо ось таку благу вістку – на одне Благовіщення його святили, а сьогодні – Благовіщення, коли він проголошений Верховним Архиєпископом Української Греко-Католицької Церкви», - повідомив владика Ігор Возьняк на прес-конференції, що відбулася 25 березня у  Митрополичих платах на Святоюрській горі у Львові.

За словами владики Возьняка, Синод, що розпочався 20 березня, проходив спокійно і успішно, і вже в середу, 23 березня, до полудня нового главу Церкви було обрано і залишилося лише дочекатися благословення з боку Папи Римського Бенедикта XVI. Воно, за словами владики Богдана Дзюраха, надійшло сьогодні вранці.

«Повідомлення надійшло надруковане, за підписом Апостольського нунція в Україні, який повідомив рішення Святійшого Отця, який прийняв інформацію Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви, прихильно її прийняв, і поблагословив і затвердив вибір нашої Церкви. Також в цьому листі сказано, що згідно процедури інтронізація має бути проведена власне 27 числа, у неділю», - повідомив владика Богдан Дзюрах.

За його словами, в Синоді взяло участь 40 єпископів, у тому числі – 5 єпископів-емеритів. Це, наголосив владика, вперше, коли на Синод приїжджають усі єпископи, що мають взяти у ньому участь – відсутніми були лише декілька єпископів-емеритів, участь яких не була обов’язковою і які не змогли приїхати у зв’язку з віком і станом здоров’я.

«З цією конференцією, фактично, довершено усі формальні канонічні процедури, необхідні для вибору Верховного Архиєпископа», - повідомив Богдан Дзюрах.

Відповідаючи на запитання, як слід розцінювати молодий вік новообраного глави УГКЦ, якому на сьогодні лише 41 рік, Ігор Возьняк висловив переконання, що його вік є відповідним, і що новий Верховний Архиєпископ має досвід, практику і добрі знання. Богдан Дзюрах додав, що для нього владика Святослав Шевчук є взірцем християнських чеснот, має добрі адміністративні здібності і є привітною, відкритою і доброю людиною.

На запитання, як сталося, що інформація про новообраного главу Церкви з’явилася у ЗМІ раніше, аніж надійшло офіційне підтвердження із Ватикану, владика Ігор Возьняк зазначив: «Ми не чули там про це. Шкода, що ви нам цього не передали, ми би вживали якихось методів, щоби ці плітки не виходили. Чому щось вийшло, хтось говорив – не знаю. Будьте переконані, що я нікому нічого не говорив». Розслідування з цього приводу, за його словами, не буде.

Окрім того, Ігор Возьняк спростував інформацію про те, що спершу Синод власне його обрав новим головою УГКЦ, однак він відмовився. «Та ви що? Ви мені таку приємну новину сказали. Як би я був хотів – ойойой! Шкода, шкода, що мене не обрали», - пожартував він.

Як інформував ZAXID.NET , сьогодні, 25 березня, Папа Римський Бенедикт XVI офіційно затвердив новим главою УГКЦ обраного Синодом владику Святослава Шевчука.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук