УПЦ КП заявляє про рейдерські захоплення парафій Московським патріархатом

9 грудня 201049125

Представники Московського патріархату у спілці з донецькими бізнесменами розпочали рейдерські атаки на парафії Української православної церкви Київського патріархату. Про це йдеться у заяві прес-центру Київського патріархату, оприлюдненій на офіційному сайті УПЦ КП.

Так, у заяві зазначено, що 6 грудня парафія Вознесіння Господнього у с. Кам’янка на Донеччині зазнала рейдерської атаки - двоє бізнесменів з Донецька разом з представниками Московського Патріархату – настоятелем храму цієї конфесії у смт Тельманове та іншими, намагалися провести незаконні «збори жителів села», метою яких мало бути оформлення документів на переведення громади Вознесенського храму в юрисдикцію Московського патріархату.

«Напередодні цих зборів представники згаданих бізнесменів зустрічалися з окремими мешканцями села з метою схилити їх до участі у зборах та проголосувати за рішення про перехід в Московський патріархат. В обмін на таке рішення лунали обіцянки провести дороге опалення для храму, пофарбувати куполи в золотий колір тощо. Разом з тим, розпалювалася релігійна ворожнеча – зазначені особи принижували Київський патріархат, його Предстоятеля.», - зазначено у заяві.

Як стверджують у прес-службі, «збори» проходили відверто рейдерським чином, адже, згідно із Законом про свободу совісті та парафіяльного статуту, рішення про приналежність парафії вирішується лише зборами громади. Але громада – члени парафіяльної ради на чолі з настоятелем архімандритом Христофором та активні прихожани – і напередодні «зборів», і ввечері після їх проведення одноголосно висловилася за те, що Вознесенська парафія с. Кам’янка була і залишається вірною Київському патріархату і змінювати своє підпорядкування категорично не бажає.

«Збори, рішення про які не приймалося жодним законним чином, були проведені у колишньому приміщенні колгоспної контори. При чому участь в них брали не парафіяни громади, і навіть не жителі села, бо серед учасників рейдерського зібрання було багато привезених осіб. Натомість архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія та духовенство Київського Патріархату, які прибули на запрошення Вознесенської парафії, особи погрозливої зовнішності, які представилися «охоронцями», тривалий час не допускали у приміщення. І лише після активного протесту та звернення до правоохоронних органів їм вдалося потрапити на вказане «зібрання». На ньому були присутні близько 80 осіб, значну частину з яких становили не мешканці Кам’янки – і це тоді, коли у селі проживає близько 1200 людей. Під час таких «зборів» було прийнято рішення про «реорганізацію парафії» та її нібито входження у юрисдикцію Московського Патріархату», - йдеться у заяві.

Наразі, за повідомленням прес-служби, ситуація довкола Вознесенської парафії залишається напруженою. Хоча представники обласної влади нібито прямо не втручаються у конфлікт, проте з багатьох джерел стало відомо, що згадані бізнесмени почали діяти не з власної ініціативи. У неофіційних розмовах духовенству Київського патріархату на Донеччині вже кілька місяців поспіль різні впливові особи настійливо рекомендують «переходити в канонічну Церкву». 7 грудня 2010 р. рейдерська атака за аналогічним сценарієм розпочалася також на парафію в с. Роздольне Старобешівського району. На 8 грудня парафіяни в Кам’янці вимушені забарикадуватися у своєму храмі. Вони побоюються не тільки за церкву, але і за своє здоров’я та навіть життя, адже у селі з’явилися особи кримінальної зовнішності, від яких у подібній ситуації можна очікувати всього, чого завгодно.

«Від часу свого лютневого візиту на інаугурацію Президента України Московський Патріарх Кирил та його оточення не втомлюються повторювати «що мода на розкол проходить», що «без підтримки держави розкол швидко зникне», тощо. Проте дев’ять місяців, які минули з того часу, показали, що парафії, віруючі та духовенство Київського Патріархату залишаються вірними своїй Церкві, ніхто не біжить до єдності з Москвою, як це очікувалося там. Співставляючи нинішні події на Донеччині із заявами очільників Московського Патріархату, відзначаючи, що за останні місяці друга особа в РПЦ після Патріарха, митрополит Іларіон (Алфєєва) кілька разів побував у Донецьку, робимо висновок – не бачачи здійснення своїх прогнозів, Російська церква за допомогою впливу на «сильних світу цього» в Україні та на Донбасі намагається розпалити міжконфесійне протистояння, залякуваннями, підкупом чи силою захопити храми Київського патріархату і оголосити про «повернення з розколу», - зазначає прес-служба.

В УПЦ КП зазначають, що «про події поінформовані як місцева влада, так і керівництво Держкомнацрелігій, проте навіть не з кожним днем, а з кожною годиною ситуація лише погіршується».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук