Уряд дозволив НАБУ купувати спецзасоби для прослуховування

Права автономно прослуховувати телефони НАБУ наразі не має

Уряд дозволив НАБУ купувати спецзасоби для прослуховування

Кабінет Міністрів дозволив Національному антикорупційному бюро (НАБУ) придбання спеціальних засобів для негласного отримання інформації. Про це йдеться в постанові Кабміну №257 від 2 березня, опублікованій на сайті уряду.

Постановою уряд вніс НАБУ у перелік державних органів, які можуть бути державними замовниками розроблення, виготовлення та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку, інших засобів негласного отримання інформації.

У повідомленні, яке додане до постанови, зазначено, що дана ухвала прийнята для забезпечення належного виконання завдань, покладених на НАБУ.

Зазначимо, директор НАБУ Артем Ситник раніше заявив, що поки що  для прослуховування телефонів НАБУ звертається до Національної поліції та СБУ. За словами Ситника, у зв’язку з цим існує ризик витоку інформації, оскільки НАБУ не може самостійно прослуховувати телефони.

Відтак НАБУ сподівається, що Верховна Рада прийме законопроект про надання НАБУ права на автономне прослуховування.

Проте 9 лютого президент України Петро Порошенко під час у НАБУ не підтримав ідею надання Бюро можливості прослуховування телефонів. Він зазначив, що доступ до цієї інформації – це обмеження прав людини. Президент висловився на користь співпраці НАБУ зі СБУ щодо цього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук