<

Уряд хоче збільшити повноваження сільських громад і розширити їхню автономію

СуспільствоВолодимир Пиріг, 6 листопада 20146150

Громади сіл і селищ повинні отримати право розпоряджатися землею та відповідними природними ресурсами як в населених пунктах так і за їх межами.

Про це під час наради з представниками Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад щодо вирішення проблемних питань комплексного розвитку сільських територій сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, повідомляє прес-служба міністерства.

«Позиція Мінрегіону залишається незмінною – територіальні громади, особливо сільські, селищні повинні стати спроможними, а діяльність їх самоврядних органів – більш ефективною. Досягти цього можна шляхом оптимізації територіальної основи місцевого самоврядування, впорядкування повноважень та надання відповідних ресурсів. Важливо, щоб були закріплені стабільні джерела надходжень, розширено наявну дохідну базу та надання права регулювання ставок місцевих податків і зборів і забезпечити бюджетну автономію – формування та затвердження місцевих бюджетів незалежно від державного бюджету. І це прописано у змінах до Бюджетного та Податкового кодексів, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді. Ми також  пропонуємо запровадити механізм впливу органів місцевого самоврядування на дотримання законодавства у сфері земельних відносин. Раніше цього не робилося, бо у когось не було зацікавленості у створенні сильних територіальних громад, які б мали вплив на вирішення питань із землекористування. То ж ми разом – Мінрегіон, Асоціація повинні підсилити спільну робочу групу та активізувати її діяльність, щоб спільними зусиллями змінити ситуацію», – сказав він представникам Асоціації.

Чиновник нагадав, що віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман дав доручення державним органам земельних ресурсів забезпечити з 15 жовтня 2014 року обов’язкове врахування позиції органів місцевого самоврядування у питаннях розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Під час розгляду питання про надання у власність або користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності територіальні органи земельних ресурсів надсилатимуть сільським, селищним, міським радам за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування.

Крім того, нагадали у міністерстві, Мінрегіон спільно з експертами всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування розробив проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження земельними ділянками і здійснення контролю за використанням та охороною земель». Розробники законопроекту передбачили створення належних правових умов для здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук