Уряд Польщі інвестує $100 млн у дрібні українські компанії

СвітОлег Онисько, 25 березня 201413043
Уряд Польщі інвестує $100 млн у дрібні українські компанії
фото PAP
Секретар адміністрації президента Польщі Ольгєрд Дзєконські

Польща збирається інвестувати 300 млн злотих (близько $100 млн) в малі та середні українські компанії. Загалом польські інвестиції можуть отримати до 50 українських компаній, які оберуть представники банківського пулу під егідою державного Banku Gospodarstwa Krajowego (BKG).

З такою ініціативою виступив президент Польщі Броніслав Коморовський. Серед причин такого рішення глава президентської адміністрації Ольгєрд Дзєконські називає бажання збудувати новий середній клас українців.

«Йдеться про входження капіталу до уже існуючих компаній. Очевидно, лише після проведення дуже глибокого аналізу проектів, актуального стану підприємств і можливостей зайняти добру позицію не лише на українському, але й на європейському ринку», – сказав Дзєконські в інтерв’ю радіо RMF24.

Фінансування планується проводити через український «Кредобанк», основним власником якого є польський PKO BP (99,6% акцій).

Передбачається, що для інвестицій у малий та середній бізнес України буде створений спеціальний фонд за участі кількох польських банків. Претендувати на входження польких грошей у капітал зможуть компанії з чисельністю від 30 до 250 співробітників. Усього поляки планують інвестувати у 30-50 компаній.

«Ми хочемо підтримати перспективні підприємства [в Україні], які хочуть розвиватися. Потім ці фірми могли б вийти на варшавську біржу, де уже торгуються акції кільканадцяти українських компаній», – сказав Дзєконські.

За попередньої домовленістю між міністерством фінансів державним банком BGK i приватним PKO BP йдеться про резервування коштів на рівні $100 млн. Очікується, що протягом перших трьох років поляки увійдуть у капітал 30-50 українських компаній, тобто кожна з них може розраховувати від 250-300 тис. до кількох мільйонів доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук