Уряд пропонує майже втричі збільшити кількість об’єктів, що підлягають приватизації
До теми
Кабінет Міністрів пропонує скоротити перелік заборонених до приватизації в Україні об'єктів з 1478 до 551, з яких 273 – на окупованій території Криму і Севастополя.
Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді в ніч на вівторок.
Як пише «Інтерфакс-Україна», Документ, зокрема, припускає виведення виробництва спирту за межі держмонополії і впровадження конкуренції в галузі в період до 2020 року.
Окрім того, законопроект встановлює тимчасовий захист підприємств, що виключаються з переліку заборонених до приватизації, від неприватизаційних процедур відчуження їх майна, зокрема в процедурах банкрутства. Передбачено зупинити провадження в справах про банкрутство підприємств і ввести мораторій на порушення таких справ терміном на три роки.
У списку акціонерних товариств, держпакети акцій яких, згідно з документом, не підлягають приватизації, і держпідприємств, які можуть бути корпоратизовані, залишаються, зокрема, «Укргідроенерго», «Турбоатом», «Нафтогаз України» з «дочками» «Укртрансгаз» і «Укргазвидобування».
У ньому також є «Енергоатом», «Укртранснафта», залізниці, аеропорти «Бориспіль» і «Львів», «Науково-виробничий комплекс газотурбінобудування (НПКГ) «Зоря-Машпроект», «Ощадбанк» і «Укрексімбанк», а також Державна продовольчо-зернова компанія України (ДПЗКУ), київський завод «Радар» і ДАХК «Артем».
Підприємства вугільної промисловості й теплоенергетики в переліку відсутні.