Уряд пропонує парламенту заборонити страйки, які загрожують національній безпеці

У Верховній Раді України зареєстровано урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування реалізації конституційного права людини на страйк».

Цим законопроектом Кабінет міністрів пропонує викласти статтю 18 закону «Про транспорт» у такій редакції: «Страйк на підприємствах транспорту застосовується відповідно до законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Водночас Кабмін пропонує у статті 24 закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» вказати, що проведення страйку забороняється за умов, якщо припинення працівниками роботи створює загрозу, у тому числі національній безпеці.

Відповідні зміни уряд ініціював на підставі одного з рішень Європейського суду з прав людини, де вимагалося привести закон «Про транспорт» у відповідність Конституції. У рішенні нагадується, що закон «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» набув чинності 16 років тому, а відповідні зміни в закон «Про транспорт» і досі не внесені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук