Уряд пропонує продовжити перехідний період для мовної статті до 2023 року
Раніше планувалося, що ця стаття закону про освіту набере чинності у 2020 році
До теми
Кабінет міністрів України затвердив і передав у Верховну Раду законопроект, в якому пропонується продовжити перехідний період впровадження мовної статті закону «Про освіту» з 2020 до 2023 року. Відповідний проект уряд ухвалив на засіданні 14 лютого, пише «Громадське».
За словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, такі зміни необхідно ухвалити для реалізації пропозицій Венеціанської комісії.
Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома або більше мовами.
Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.
Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт блокуватиме подальше зближення України з ЄС. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує окремі норми освітньої реформи.
За словами генсека НАТО Йенса Столтенберга, в рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе розв'язання українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті.
Як повідомила міністр освіти України Лілія Гриневич заявила, що угорська меншина України відмовилася від консультацій щодо мови освіти. На думку Гриневич, це є затягуванням процесу з вирішення кризи.