Уряд пропонує ввести довічне ув’язнення за злочини проти людяності

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді доповнити кримінальний і кримінальний процесуальний кодекс, встановивши кримінальну відповідальність за злочини проти людяності.

Відповідний законопроект був схвалений на засіданні уряду в четвер, 18 травня, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Законопроект пропонує доповнити кримінальний кодекс новою статтею «Злочини проти людяності», встановивши кримінальну відповідальність за злочини проти людяності і визначити за них покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 15 років або довічне ув’язнення. Таке покарання пропонується передбачити за вчинення в рамках широкомасштабного або систематичного усвідомленого нападу проти цивільного населення вбивства, винищування, поневолення, депортації, ув’язнення або іншого жорстокого позбавлення фізичної свободи в порушення основних норм міжнародного права, тортур, зґвалтування, сексуального рабства.

Також в цю категорію потрапляє: примус до заняття проституцією, переслідування будь-якої групи, яку можна ідентифікувати за політичними, расовими, національними, етнічними, культурними, релігійними, гендерними мотивами, насильницьке зникнення людей, злочин апартеїду, а, крім того, інші нелюдські діяння, які полягають в умисному заподіянні сильних страждань або фізичних ушкоджень, тяжкої шкоди психічному або фізичному здоров’ю людини. При цьому термін «гендерний», в контексті групи, яка може зазнавати переслідувань, поширюється тільки на дві статі — чоловічу та жіночу.

Досудове розслідування цих злочинів, згідно із законопроектом, будуть вести слідчі органів безпеки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук