Уряд пропонує зменшити дотації аграріям на 750 млн грн до кінця 2019 року

Таке рішення ухвалили через низьке використання коштів для підтримки аграріїв

ЕкономікаЮрій Братюк, 18 жовтня1460

Кабінет міністрів України передав до Верховної ради законопроект про зміни до бюджету на 2019 рік. Цим документом пропонують зменшити видатки на державну підтримку агропромислового комплексу на 750,6 млн грн. Про це 18 жовтня повідомляє прес-служба Мінфіну.

Зазначається, що таке рішення ухвалили у зв'язку з тим, що кошти, передбачені програмами підтримки аграріїв, не використовуються.

«Через низьке використання коштів за програмами підтримки АПК їх фінансування буде знижено на 750,6 млн грн», — повідомляють у Мінфіні.

Крім цього, уряд пропонує зменшити у 5 разів фінансування Фонду президента з підтримки освітніх та наукових програм — до 200 млн грн. Таке рішення ухвалили через те, що фактично цей фонд ще не створено.

Разом з цим, через зміцнення курсу гривні, в уряді пропонують зменшити планові доходи бюджету на 2019 рік на 20,4 млрд грн. Це станеться через те, що під час складання бюджету прогнозувався курс долара на рівні 28,2 грн, в той час як реальний курс за перші 9 місяців цього року склав в середньому 26,4 грн.

Як повідомляв раніше ZAXID.NET, аграрії заявили, що через відкриття ринку землі в Україні закриваються молочні ферми. Таку ситуацію спричинила риторика уряду про терміновий запуск ринку землі сільськогосподарського призначення. За запропонованих непрозорих умов та відсутності державної підтримки для тваринників, фермери фактично «згортають» молочне скотарство і акумулюють кошти, адже молочно-товарна ферма не може існувати без земельного банку, який забезпечує кормову базу, тому що ринок кормів в Україні відсутній, стверджує Лавренюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук