Уряд Румунії вперше в історії очолила жінка

СвітАндрій Стець, 29 січня 20182530
Уряд Румунії вперше в історії очолила жінка
фото ЕРА
Віоріка Денчіле

Парламент Румунії більшістю голосів затвердив склад нового уряду під керівництвом колишньої депутатки Європарламенту Віоріки Денчіле. За затвердження уряду проголосували 282 парламентарі (при необхідному мінімумі в 233 голоси), проти – 136 депутатів, повідомляє «Укрінформ».

«Хочу вас запевнити, що уряд відкритий до діалогу з президентом, а також з усіма політичними силами країни. Проте діалог цей має проходити в цивілізованому руслі», - заявила нова голова румунського уряду.

Лідер правлячої в Румунії Соціал-демократичної партії, голова Нижньої палати парламенту - – Лівіу Драгня, у свою чергу, висловив сподівання, що уряд дасть новий імпульс взаємовідносинам Румунії зі своїми європейськими партнерами.

Зазначимо, що це перший в історії Румунії уряд, який очолить жінка.

Уряд під керівництвом Віоріки Денчіле – третій після перемоги Соціал-демократичної партії Румунії, яку здобула на парламентських виборах у грудні 2016 року.

Нагадаємо, у січні цього року Румунія втратила другого прем’єр-міністра за останні сім місяців. Міхай Тудосе подав у відставку після втрати підтримки власної Соціал-демократичної партії.

Після цього правляча Соціал-демократична партія Румунії (PSD) висунула кандидатуру депутатки Європарламенту Віоріки Денчіле на посаду прем'єр-міністра.

Як відомо, 54-річна Денчіле є близьким союзником лідера PSD Лівіу Драгні, який сам не може претендувати на посаду голови уряду через звинувачення у шахрайстві з підрахунком голосів на виборах.

Денчіле є депутатом Європарламенту, обіймає посаду заступника голови Комітету з питань сільського господарства та розвитку села.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук