Уряд виділив ₴78 млн на реставрацію головного корпусу Львівського університету

Уряд виділив ₴78 млн на реставрацію головного корпусу Львівського університету
фото Getty Images
Уряд виділив майже ₴273 млн на три інфраструктурні проекти Міносвіти

Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів відібрала три проекти, подані Міністерством освіти і науки, які буде профінансовано за кошти держбюджету. Їх загальна сума становить майже 273 млн грн. Про це пише «Урядовий портал».

Як зазначають, йдеться про інвестування в університетську інфраструктуру. З 2018 року Львівський національний університет імені Івана Франка отримає кошти на реставрацію головного корпусу. На це держава виділила 78 млн 363 тис. грн.

Загальний технічний стан будівлі головного корпусу ЛНУ ім. І.Франка є незадовільним, щороку погіршується та вимагає невідкладного проведення реставраційно-ремонтних робіт, зазначено у концептуальній записці до інвестиційного проекту Міністерства освіти і науки України.

Через замокання втрачено 10% фундаментів та цегляної кладки, 20% дерев’яних конструкцій даху, 60% металевого покриття даху та 20% зовнішнього декоративного оздоблення. Потребують невідкладного ремонту інженерні системи будівлі, необхідно замінити люстри ліхтарів, відреставрувати дерев’яну браму, а низку віконних та дверних прорізів замінити на автентичні.

У попередні роки керівництво університету вживало заходи зі збереження будівлі. Так, у 2002 році проводили реставрацію фасаду, у 2006 році ― реставрували коридори та вестибюль головного корпусу університету. У 2007 році реконструювали котельню та систему опалення, встановили підйомник для маломобільних осіб. У 2016 році відреставрували дах будинку зі сторони вул. Листопадового Чину та виготовили проектно-кошторисну документацію на реставрацію фасадів головного корпусу. Станом на січень 2017 року університет витратив на ці роботи та відповідну документацію ― понад 11 млн грн.

В цілому проект реставрації головного корпусу ЛНУ ім. І.Франка планується реалізувати за три роки. У перший рік мають виготовити та затвердити проектно-кошторисну документацію з повної реставрації будівлі. Далі заплановані роботи з гідроізоляції фундаментів та укріплення стін. Паралельно розпочнуть і власне реставраційні роботи, які розраховано завершити за два роки.

Очікується, що внаслідок реставрації відбудеться розширення експлуатації площ будівлі за рахунок виведення низки її елементів з аварійного стану. У відреставрованому корпусі планують розширювати можливості для навчання студентів та проводити більше різноманітних конференцій.

«Тепер ми розпочнемо підготовку до тендеру з відбору підрядної організації, яка має ліцензію на проведення реставраційних робіт», ― повідомив ZAXID.NET проректор з адміністративно-господарської роботи ЛНУ ім. І.Франка Василь Курляк.

Із державного бюджету профінансують ще два інвестиційні проекти Міністерства освіти та науки. Національний університет «Острозька академія» отримає 110 млн 649 тис. грн на перепрофілювання незавершеного будівництва будинку культури м. Острога під навчальний корпус, а Національний університет Києво-Могилянська академія ― 83 млн 955 тис. грн на реставрацію Староакадемічного корпусу ансамблю Братського монастиря.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук