Уряд викреслив ТЕС і обленерго зі списку стратегічних підприємств
Уряд України переглянув критерії віднесення об'єктів державної власності до тих, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, фактично вилучивши зі списку теплові енергогенеруючі та обласні енергопостачальні (обленерго) компанії, спрощуючи тим самим їх приватизацію.
Згідно з постановою Кабінету міністрів № 999 від 3 листопада, що була оприлюднена в четвер, тепер до стратегічних зараховують підприємства ПЕК, частка продукції яких за основним видом діяльності на загальнодержавному ринку товару перевищує 20%, тоді як раніше до стратегічних зараховували всі підприємства об'єднаної енергосистеми, - повідомляє Дзеркало тижня.
На даний час жодна з теплових енергогенеруючих компаній та обленерго не займає більше 20% ринку.
Нова редакція критеріїв відносить до стратегічних об'єктів в ПЕК диспетчерське управління об'єднаною енергосистемою, магістральні і міждержавні електромережі, атомні, гідроакумулюючі і гідроелекростанціі (крім малих ГЕС), а також державне підприємство "Енергоринок".
Уряд також знизив вимоги зарахування до стратегічних підприємств, що забезпечують функціонування інфраструктури або здійснюють видобуток і переробку корисних копалин загальнодержавного значення: якщо раніше частка їхньої продукції на ринку певного товару повинна була перевищувати 15%, то тепер — 20%.
Крім того, з переліку критеріїв вилучені підприємства, пов'язані із забезпеченням оборони і безпеки держави, зокрема підприємства оборонно-промислового комплексу, проте до нього внесено два нових пункти. По-перше, підприємства авіаційної і ракетно-космічної промисловості, по-друге, підприємства, контроль за діяльністю яких з боку держави гарантує захист громадян від наслідків неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції, послуг або небезпечних виробництв.
Уряд доручив Мінекономіки в місячний термін затвердити порядок подання та розгляду з формування переліку стратегічних об'єктів, а міністерствам та іншим центральним органам влади — у двомісячний термін подати пропозиції по кожному об'єкту з обгрунтуванням для прийняття Кабінетом міністрів відповідного рішення.