Уряд затвердив порядок отримання відбитків пальців для біометричних паспортів

СуспільствоОльга Карабан, 1 грудня 201419910

Кабінет міністрів України затвердив порядок одержання, виключення з єдиного державного демографічного реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи. Відповідну постанову від 26 листопада 2014 р. № 669 підписав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Порядок визначає процедуру отримання витягу з Єдиного державного демографічного реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи, які в передбачених законодавством випадках вносяться до безконтактного електронного носія в разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, проїзного документа біженця», – йдеться в документі.

До реєстру вносяться відцифровані відбитки вказівних пальців рук особи. У разі пошкодження або відсутності вказівного пальця ідентифікувати її беруться парні відбитки інших пальців рук або два будь-які відбитки пальців руки.

Зазначається, що відцифровані відбитки пальців рук особи отримує посадова особа територіального органу або підрозділу ДМС або закордонної дипломатичної установи.

«Отримання відцифрованих відбитків пальців рук особи здійснюється шляхом їх автоматичного сканування за допомогою спецобладнання. Після сканування відцифровані відбитки пальців рук особи передаються по захищених каналах зв'язку у Головний обчислювальний центр реєстру. Про факт видачі документа в реєстрі робиться відповідна відмітка. Після проставлення відмітки відцифровані відбитки пальців рук вилучаються і знищуються з відомчої інформаційної системи з інформуванням про це Головного обчислювального центру реєстру, який вилучає і знищує такі відбитки з реєстру», – йдеться у постанові.

Уповноважені посадові особи Державного центру персоналізації документів, Головного обчислювального центру реєстру та відомчих інформаційних систем складають електронні акти вилучення відповідно з Державного центру персоналізації документів, Реєстру і відомчих інформаційних систем, а також електронні акти знищення відцифрованих відбитків пальців рук людини.

Форма та формат електронних актів вилучення і знищення відцифрованих відбитків пальців рук особи визначаються МВС.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2015 р.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук