Уряд звільнив голову Державіаслужби Антонюка

Розслідування діяльності голови відомства пообіцяли розсекретити вже сьогодні

СуспільствоОксана Руда, 4 вересня 20150
Уряд звільнив голову Державіаслужби Антонюка
Денис Антонюк. Фото: Громадське

Кабінет Міністрів України 4 вересня звільнив з посади голови Державної авіаційної служби Дениса Антонюка.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський на брифінгу в Києві 4 вересня, передає Інтерфакс.

«Уряд раніше оголосив про розслідування діяльності голови Державної авіаційної служби Міністерство інфраструктури. Зараз розслідування завершено», – сказав він.

Крім того, за словами міністра, у п'ятницю, 4 вересня, прийнято рішення зробити публічними результати розслідування, і вони будуть оприлюднені на веб-сайті Мініфраструктури.

«На підставі даних розслідування, сьогодні за моїм поданням, Кабінет міністрів України прийняв рішення звільнити Антонюка з посади голови Державіаслужби», – констатував міністр.

Пивоварський додав, що новий голова відомства буде вибиратися на відкритому конкурсі.

Нагадаємо, Денис Антонюк призначений главою Державіаслужби 12 березня 2014. До Цього з 1997 по 2014 рік він працював в авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», найбільшої на сьогоднішній день авіакомпанії країни, де пройшов шлях від диспетчера по центрівці до голови дирекції розвитку мережі.

26 червня цього року голова Одеської облдержадміністрації Михаї Саакашвілі на засіданні комісії Державіаслужби з видачі прав на експлуатацію повітряних ліній зажадав конкурентно розподіляти призначення на авіамаршрути. Крім того, він звинуватив Антонюка в упередженості при розподілі призначень на авіамаршрути та лобіюванні інтересів свого колишнього роботодавця авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України». Антонюк відкинув ці звинувачення.

Пізніше президент України Петро Порошенко повідомив, що глава Державіаслужби буде відсторонений від виконання посадових обов'язків під час розслідування діяльності.

Відтак, 2 липня Кабінет міністрів відсторонив Антонюка на період службового розслідування.

Вже 7 липня Антонюк звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням перевірити законність відсторонення його від посади і вирішити питання про наявність у діях Саакашвілі ознак кримінального правопорушення. Він стверджував, що присутність голови Одеської облдержадміністрації на засіданні зазначеної комісії проходило з порушеннями регламенту її роботи.

За словами Антонюка, Саакашвілі незаконно звинувачував його в «корупції та непрофесіоналізмі». У свою чергу він звинуватив Саакашвілі в захисті інтересів авіакомпанії «Атласджет Україна». При цьому він також побачив у спробі голови Одеської ОДА вплинути «на прийняття комісією рішень в інтересах однієї авіакомпанії» ознаки зловживання службовим становищем.

Загальний розмір морального збитку Антонюк оцінив в 1 млн грн. Саакашвілі визнав цей позов необґрунтованим.

До виконання обов'язків керівника Державіаслужби Антонюк повернувся 31 серпня – після закінчення терміну службової перевірки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук