Уваров з наваром
Суспільство

Уваров з наваром

Контрольована мером Винників компанія пообіцяла гімназію, садочок і спортзали, а тепер там будують 12-поверхові будинки

Володимир Рихліцький, 13 лютого 2015 3415 0
фото ZAXID.NET

У передмісті Львова,​ Винниках, пов’язана із мером Сергієм Уваровим фірма «Гал–Дім» придбала на торгах земельну ділянку, пообіцявши побудувати 5-поверхові житлові будинки, дитячий садочок, гімназію, 2 спортивних зали, басейн, спортивні та дитячі майданчики.

З документів випливає, що ця земля була перепродана дружині мера Винник Уляні Уваровій та дружині директора та нині єдиного власника фірми «Гал–Дім» Оксані Чорній. У 2014 році вони уклали договір про будівництво 12-поверхових будинків. У цьому документі вже не згадується ні гімназія, ні спортзали, ні басейн. 

***

Почалося усе ще в 2005 році, коли Винниківська міська рада організувала продаж земельної ділянки на вул. Винна гора у Винниках площею понад 2,5 га. У конкурсі брали участь три фірми: ПП «Квартал Плюс», ПП «Квартал» та ТОВ «Гал–Дім».

Усі три фірми пов'язані з мером Винник Сергієм Уваровим. Зокрема, у 2008 році Уваров був співвласником ТОВ «Гал-Дім». У 2011 році Уварова замінила його дружина Уляна. Нині єдиним власником є Андрій Чорний. У ПП «Квартал» нині власником є Сергій Горобець. Однак з травня 2008 року власником цієї фірми був Сергій Уваров.ПП «Будівельна фірма «Квартал-плюс» теж знало Уварова. У 2008 році він був власником цієї фірми, поки у 2010-му замінила його дружина Уляна Уварова. Нині фірма належить Артему Нурієву. До слова, ПП «Квартал» і ПП «БФ «Квартал-плюс» навіть мають одну адресу реєстрації: Винники, вул. Шевченка, 1Д. 

На цьому конкурсі «Квартал» запропонував 33 грн за квадратний метр землі та садочок на 20 місць. «Квартал Плюс» – 34 грн і такий же дитячий садок. Фірма «Гал–Дім» запропонувала найвищу ціну – 35 грн за метр квадратний землі. Крім того, пообіцяла збудувати дитячий садочок на 70 місць, гімназію на 150-200 місць, 2 спортивних зали, басейн, спортивний та дитячий майданчики тощо.

З такою пропозицією і не дивно, що «Гал–Дім» переміг у торгах, заплативши за ділянку майже 900 тис. грн. За результатами конкурсу уклали договір купівлі-продажу землі, згідно з яким ця фірма зобов'язана збудувати усі ті об’єкти, які зазначені у заявці.

Уварова та Чорна замовили у ТОВ «Мегатек» будівництво житлового комплексу. «Сторони погодили і встановили, що після підписання даного договору землекористувач має отримати містобудівні умови та обмеження на забудову даної земельної ділянки 12-поверховими житловими будинками», – йдеться у договорі. Відтак п'ятиповерхову забудову замінила дванадцятиповерхова. А про гімназію, басейн, спортзали у документі не йдеться. 

Відповідно до договору, житловий комплекс «складатиметься із багатоквартирних житлових будинків та інших господарських будівель і споруд необхідних для їх обслуговування». 

Ось так рекламували житловий комплекс у соцмережах, де видно, що окрім житлових будинків на земельній ділянці більше нічого не передбачено. Після пікетів місцевих активістів план забудови із соцмереж видалили, а на інших - додали дитячий садочок у правому нижньому кутку, де раніше був газон. 

За словами місцевого громадського активіста Олексія Шинкаренка, будівництво у Винниках триває вже півтора місяці. У житловому кварталі не передбачено об’єктів соціальної інфраструктури, які були прописані в договорі із ТзОВ «Гал–Дім».

«В проекті, який забудовники подавали клієнтам є тільки шість 12-поверхових будинків», – зазначив він.

Місцеві активісти уже неодноразово протестували проти зведення цих багатоповерхівок, а також проти того, що їх будують на місці соціальних об'єктів, які зобов’язалася звести фірма-переможець конкурсу.

«У нас була розмова з архітектором, який у Винниках видає містобудівні вимоги. Вона зверхньо повелася з активістами, мовляв, усе вже вирішено, нема чого ходити, якщо вам щось не подобається, то пишіть скарги у міліцію», – розповів Олексій Шинкаренко.  

За його словами, у Винниках є лише один дитячий садочок. Через нестачу місць більшість місцевих мешканців возять дітей у дитсадки до Львова.

«Коли люди підняли шум, то вони запропонували новий проект, де в куточку є місце для садочка на 20 чи на 30 місць. Всі розуміють, що насправді того не буде, бо вони й раніше розказували людям, що там побудують, а вийшло зовсім інше», – зазначив Шинкаренко.

Після протесту громадськості на сайті Винниківської міської ради навіть наголосили, що забудовники не уявляють житлового комплексу без дитячого садочка. Але про гімназію, 2 спортивних зали, басейн та інші об'єкти соціальної інфраструктури, зобов'язання про будівництво яких взяла на себе фірма «Гал–Дім», мова не йде.

Міський голова Винник Сергій Уваров, дружина якого є співвласницею землі, й далі стверджує, що усі зобов’язання, які взяв на себе переможець конкурсу, будуть виконані.

«На сьогодні завдання, які ставила міська рада перед «Гал-Домом» йде повним ходом. Якщо в мене є сім’я, то може їй взагалі заборонити харчуватися і виходити на вулицю, тому що хтось займається…. Ми займаємося бізнесом. Незважаючи на те, чиє прізвище є у тому договорі, умови будуть виконані», – розповів він ZAXID.NET.

Те ж саме він обіцяє і місцевим активістам, які вже не вірять його словам, бо мають на руках документи, в яких чітко зазначено, що на земельній ділянці будуть житлові будинки. А з об’єктів соціальної інфраструктури – тільки садочок. Але й той - після численних пікетів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук