В Антарктиді 150 тисяч пінгвінів померли від голоду

СвітЛюбко Петренко, 16 лютого 201621120
В Антарктиді 150 тисяч пінгвінів померли від голоду

Близько 150 тисяч пінгвінів виду Аделі загинули за останні п'ять років в Східній Антарктиці. Згідно з науковим дослідженням, опублікованим в часописі Antarctic Science Journal, причиною цієї трагедії  став  велетенський айсберг – повідомило радіо ВВС.

Айсберг B09B загальною площею близько 100 квадратних кілометрів сів на мілину в морі Співдружності ще в грудні 2010 року. Таким чином він перекрив дорогу до місць харчування для цілої колонії пінгвінів на мисі Денісон. Їм доводиться проходити приблизно 60 кілометрів у пошуках їжі.

Занадто тривалі пошуки їжі змінюють шлюбну поведінку пінгвінів. Молоді особини часто помирають від голоду, багато пінгвінів залишають яйця напризволяще.

У лютому 2011 року чисельність популяції пінгвінів на мисі Денісон становила 160 тисяч. Зараз там залишилося близько 10 тисяч пінгвінів.

Якщо айсберг не переміститься на інше місце, в найближчі 20 років популяція пінгвінів на мисі зникне.

Загалом же зростання льодовиків в Антарктиді, на думку вчених, негативно впливає на пінгвінів в регіоні. Через зміни місцевих кліматичних умов крижаний покрив збільшується, на відміну від Арктики, де він скорочується.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук