В АП підтвердили плани Chevron відмовитися від участі в освоєнні Олеської площі

ЕкономікаОльга Карабан, 15 грудня 20141510

Заступник голови Адміністрації президента України Валерій Чалий підтвердив інформацію про плани американської нафтогазової компанії Chevron вийти з проекту з освоєння Олеської площі.

«Інформація про те, що вони планують прийняти таке рішення, є», – заявив він під час прес-конференції в Адміністрації президента, інформує Інтерфакс-Україна.

Чалий переконаний, що такі проекти необхідно максимально зберігати і основну роботу в цьому напрямі має зробити уряд.

Також він зазначив, що на сьогоднішній день багато підписаних раніше проектів опинилися у складній ситуації, коли, зокрема, на Донбасі, є проблеми, які складно подолати в короткі терміни.

«Такі сигнали є. Сьогодні ми розглядали це питання, і я думаю, що буде проведена робота, щоб максимально утримати інвестиційні, інфраструктурні проекти та проекти в енергетичній сфері, які потребують політичних рішень», – сказав Чалий.

Нагадаємо, раніше джерело в уряді заявило, що компанія Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту з освоєння Олеської площі. В листі, що надійшов від імені компанії, зазначалося, що Міністерство фінансів не реалізувало у встановлений термін 18 листопада взяті зобов'язання щодо приведення своїх нормативних актів відповідно до чинного законодавства України.

Як повідомлялося, Україна, компанія «Шеврон Юкрейн Б.В.» і ТОВ «Надра Олеська» 5 листопада 2013 підписали УРП з видобутку вуглеводнів на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська області).

Українською стороною УРП з розробки Олеської площі виступає ТОВ «Надра Олеська», яка є спільним підприємством державної НАК «Надра України» (частка в СП – 90%) і ТОВ «СПК-Геосервіс» (частка – 10%).

Chevron на першому етапі (перші два-три роки) мала направити на сейсміку, розвідку і буріння свердловин близько $350 млн.

Прогнозні ресурси Олеської площі оцінюються в 2980 млрд куб.м газу. Щорічний видобуток газу на цій ділянці може становити 5-10 млрд куб. м.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук