В Австрії засудили сепаратистку, котра закликала Путіна ввести війська до країни

Моніка Унгер, згідно з присудом, отримала 14 років тюрми

Засуджена була головою організації, що не визнає чинної австрійської держави

Кримінальний суд Граца (австрійська федеральна земля Штирія) визнав винною у державній зраді лідерку підпільної радикальної організації Staatenbund Osterreich (Конфедерація Австрія), котра заперечує легітимність існування австрійської держави та її законів.

Як повідомляє «Укрінформ», суд присудив 14 років ув’язнення самозваній «президентці» Моніці Унгер, яка відома також своїм зверненням до президента РФ Владіміра Путіна з проханням ввести війська в Австрію та передати їй владу.

Загалом фігурантами у справі були 14 осіб. Заступник Моніки, колишній поліцейський, отримав 10 років в’язниці, решта – від 9 місяців до 3 років.

Судовий процес в Австрії над членами підпільної радикальної організації Staatenbund Osterreich розпочався 15 жовтня 2018 року. Обвинувачені виступали за повалення влади та створення перехідного військового уряду, а самозвана «президентка» навіть зверталася до президента РФ Володимира Путіна з проханням про допомогу.

Прихильники Staatenbund Osterreich належать до так званих Staatsverweigerer («ті, які заперечують державу») – осіб, які не визнають законів держави, створюють паралельне суспільство, підпільно виготовляють свої посвідчення особи, водійські права та інші «документи» й «довідки». Згідно з даними австрійської прокуратури, всього в Австрії є близько 2700 прихильників «Конфедерації Австрія».

Члени підпільної Staatenbund Osterreich під час суду в Ґраці

Члени підпільної Staatenbund Osterreich під час суду в Ґраці, фото apa/Erwin Scheriau

Моніка Унгер – колишня місцева політикиня від ультраправої «Австрійської партії свободи»(FPO), саме вона очолила засновану 2015 року організацію «Конфедерація Австрія». Вона зі ще 26 особами була затримана під час рейдів по всій країні у квітні 2017 року. Перед судом постали 14 членів організації разом із «президенткою», за обвинуваченням у державній зраді, участі у ворожому до держави утворенні, а також в шахрайстві (члени організації платили різноманітні внески, які концентрувалися в руках «президентки»).

За інформацією прокуратури, обвинувачені планували створити «перехідний уряд» за допомогою військових. З цією метою вони комунікували з військовими, спонукаючи їх долучитися до «спільної справи». Також планувалося заарештувати членів федерального та земельного урядів, інших представників влади: з цієї метою з серпня 2016 по квітень 2017 року було видано навіть «ордери на арешт» 216 осіб. У квітні 2017 року також планувалося захопити місцевий суд у Граці, щоб там вчинити «народне правосуддя», заявили в прокуратурі Австрії.

Повідомлялося, що саме після того, як військових не вдалося залучити, «президентка» Унгер і звернулась з листом до Путіна ввести війська, де, зокрема, скаржилася, що «австрійські чиновники не сприймають її всерйоз».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук