Нардепи звернулися в СБУ через спробу створити в Чехії «посольство ДНР»

СвітВолодимир Пиріг, 30 серпня 20163430

Кілька народних депутатів України звернулися до голови Служби безпеки України Василя Грицака з проханням вивчити інформацію про спробу створення громадянкою Чехії Нелі Лісковою (Nela Lisková) дипломатичного представництва «ДНР» в Чехії, а у разі підтвердження наявності ознак створення терористичної організації — відкрити кримінальне провадження та оголосити Ліскову в міжнародний розшук.

«…Надійшла інформація про спробу створення дипломатичного представництва так званої самопроголошеної Донецької народної республіки в Чеській Республіці Нелі Лісковою (…), що заявила про заняття нею посади почесного консула в цій країні. Так зване дипломатичне представництво зареєстроване у вигляді союзу з розміщенням у місті Острава (Чеська Республіка)», – йдеться у депутатському зверненні від 30 серпня, яке підписала голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко, а також народні депутати Світлана Заліщук та Ірина Фріз, фотокопія якого розміщена на сторінці Фріз у Facebook.

Крім того, повідомляється, що діяльність Ліскової на території Чехії має ознаки найманства і створення незаконних збройних формувань на території цієї держави.

«Прошу Службу безпеки України вивчити ситуацію щодо наявності ознак кримінального злочину Нелі Лісковою, зокрема, ч. 1 ст. 258-3 – створення терористичної групи чи терористичної організації, а також ст. 190 – шахрайство. У разі встановлення юридичних підстав – порушити кримінальне провадження і оголосити Нелі Ліскову в міжнародний розшук», – зазначено в депутатському зверненні.

Сайт «Європейська правда» у вівторок опублікував матеріал про намір так званої «ДНР» відкрити 1 вересня свій представницький центр у чеському місті Острава. Згідно з інформацією, очолить цю організацію мешканка Острави, «консул» цього центру Нелі Ліскова.

МЗС Чехії вже виступило із заявою з категоричним спростуванням відкриття будь-якої форми «диппредставництва ДНР», оскільки самопроголошена республіка не може мати акредитоване диппредставництво у Чехії через те, що Чехія не визнає її існування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук