В Харкові запустили ядерну установку, розроблену українськими фахівцями

Установка «Джерело нейтронів» дозволить проводити Україні сучасні дослідження у різних галузях науки та техніки

СуспільствоОксана Руда, 23 березня 201618300
Президент ознайомився з розробкою

У Харкові 23 березня запустили ядерну установку «Джерело нейтронів», розроблену українськими фахівцями. З розробкою в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» ознайомився президент Петро Порошенко, який перебуває з робочим візитом у місті, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Порошенко назвав цей проект вдалим прикладом співробітництва в сфері ядерної безпеки і нерозповсюдження ядерної зброї. Проект розроблено за підтримки США в рамках програм про нерозповсюдження ядерної зброї.

«Це не лише добровільна відмова від третього в  світі ядерного арсеналу, а й передача високогозбаченого урану, і співпраця з міжнародними організаціями для значно підвищення технологічної безпеки», – сказав Порошенко.

Порошенко та посол США в Україні Джеффрі Пайєтт взяли участь у контрольному пуску установки

Президент наголосив, що Україна робить крок вперед щодо використання новітніх технологій у цій галузі. За його словами, установка «Джерело нейтронів» дозволить проводити Україні сучасні дослідження у різних галузях науки та техніки, розробляти практично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості, а також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій.

«Це перша ядерна установка світового значення, розроблена українськими фахівцями за роки незалежності», – сказав Порошенко.

Спільна робота українських спеціалістів щодо створення установки «Джерело нейтронів» проводиться разом із колегами з Аргонської національної лабораторії США, Німеччини, Китаю, Великобританії, Швейцарії, Франції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук