В Ізраїлі помер останній учасник повстання у Варшавському гетто

Сімха Ротем помер у 94-річному віці

СвітКатерина Чурилова, 23 грудня 20184370
Сімха Ротем (Ратайзер) у Варшаві під час заходів до річниці повстання у гетто

В Ізраїлі помер останній учасник повстання у Варшавському гетто під час Другої світової війни Сімха Ротем (Ратайзер). Про це стало відомо в суботу, 22 грудня, інформує DW.

Відомий під псевдонімом «Казік», він був членом підпільної Єврейської бойової організації, яка готувала в квітні 1943 року повстання проти нацистів і вивезення євреїв до таборів смерті.

Він намагався налагодити контакти між загонами та іншими організаціями, а також часто був зв'язковим між підпільниками на території Варшавського гетто і підрозділами за його межами.

Боротьба жителів гетто і Єврейської бойової організації проти режиму тривала майже місяць. Після придушення повстання тисячі євреїв депортували в табір смерті в Треблінці, спалили живцем або розстріляли.

Сімха Ротем був одним з небагатьох, кому вдалося втекти. За допомогою польських інженерів, які добре знали каналізацію міста, він організував втечу тунелями для вцілілих членів Єврейської бойової організації.

Повстання у Варшавському гетто називають наймасштабнішим єврейським протистоянням за час Другої Світової війни. Сімха Ротем також брав участь у Варшавському повстанні 1944 року. Після завершення війни, а саме 1946 року, він переїхав до Єрусалима.

Померлому було 94 роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук