<

В Казахстані заборонили журнал через статтю про Україну

Світ21 листопада 201433510
В Казахстані заборонили журнал через статтю про Україну
фото ZAXID.NET
Фрагмент обкладинки одного із випусків журналу «ADAM bol»

Казахський суд заборонив випуск і розповсюдження незалежного журналу «ADAM bol» через статтю про добровольців з Казахстану, які воюють в Україні проти російської армії і терористів. Журналісти видання уже заявили, що рішення суду зумовлене «зовнішньополітичним тиском», натякаючи на вплив із Москви.

Стаття про казахських добровольців на Донбасі була опублікована у журналі «ADAM bol» ще у серпні. Мерія Алмати потрактувала цю публікацію як «пропаганду війни» і через суд заборонила поширювати і випускати журнал. Рішення суд приймав без присутності журналістів чи представників журналу.

«Офіційною причиною позову став матеріал під назвою «Наші на чужій війні», в якому були коментарі актюбинського опозиціонера Айдоса Садикова про створення інтернаціонального батальйону для участі в антитерористичній операції. В цій статті управління внутрішньої політики акімату міста Алмати побачило пропаганду війни та інших «нехороших» речей, - пояснив Total.kz редактор ADAMbol Мірас Нурмуханбетов. – Це був лише привід причепитися до журналу. Вважаю, що є причетність до цього… високопоставлених персон з Москви, оскільки цей матеріал стосується українсько-російського конфлікту».

21 листопада журналісти поширили офіційну заяву, у якій оцінили рішення суду як політично вмотивоване і закликали міжнародну журналістську спільноту підтримати вільну пресу у Казахстані.

«Заборона на випуск видання була ініційована високопоставленими чиновниками з Астани (столиця Казахстану – ред.). Більше того, судячи з претензій, на «авторів» чинився зовнішньополітичнихй тиск», – йдеться, зокрема, у заяві редакції  «ADAM bol»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук