В Києві знову подорожчали деякі сорти хліба

З нового року у столиці подорожчав хліб: ціни зросли на 30-48 копійок.

Як пише «Сегодня», цінники змінили 2 січня.

Подорожчання стосується трьох сортів: «Український домашній» подорожчав на 30 копійок (тепер продають по 6,6-6,8 гривні), «Пшеничний традиційний» – на 48 копійок (5,5 гривні) і батон «Київський» – на 36 копійок (5,5 гривні).

У «Київхлібі» зростання цін пояснили подорожчанням борошна, газу та пального.

«Так, ми підняли вартість хліба. Адже борошно вищого ґатунку подорожчало на 15%, першого – 9,5%, другого – 8%, житнє борошно на 16,8%. Газ подорожчав на 26%, електроенергія на 6%, транспорт на 8%. Ми не можемо працювати собі в збиток», – заявив голова правління ПАТ «Київхліб» Володимир Череда.

За його словами, на кінець року збиток підприємства перевищив 13 млн грн.

«Подорожчав хліб лише трьох сортів, що буде з іншою продукцією, поки сказати не готовий», – додав Череда.

У мерії підтвердили, що «Київхліб» надав їм свої розрахунки в кінці року. Основний аргумент подорожчання – збитковість підприємства.

Наразі ж у КМДА сподіваються на підписаний інвестдоговір з «Київхлібом», який передбачає збереження чинних цін на хліб в мережі з 200 магазинів. Перші 5 магазинів, за словами Череди, планують відкрити вже в січні.

На сайті «Київхліба» жодної інформації про майбутнє подорожчання та про нові тарифи з нового року немає. 

У серпні ПАТ «Київхліб» звернувся до КМДА з проханням дозволити підняти ціни на хліб на 20%. У свою чергу Київська адміністрація закликала виробника хліба мінімізувати підвищення цін.

Однак з 18 серпня «Київхліб» таки підняв ціни на хлібобулочні вироби на 30-90 копійок. Після цього столична влада, щоб стримати зростання цін на хліб, вирішила створити велику мережу точок роздрібної торгівлі хлібобулочними виробами. Зокрема, планувалося створити 400-500 закладів для прямого доступу виробників хліба до споживачів.

10 вересня було оголошено інвестиційний конкурс на створення такої мережі з 200 хлібних кіосків. «Київхліб» виступив проти будівництва дешевих хлібних магазинів у столиці.

Однак 6 листопада на сайті КМДА з’явилось повідомлення, що ПАТ «Київхліб» переміг у конкурсі (виграв по всіх 4 лотах) на створення мережі з 200 магазинів з продажу соціального хліба і хлібобулочних виробів у столиці.

У грудні КМДА і «Київхліб» підписали інвестдоговір.  Згідно з ним, виробник хліба зобов'язується упродовж 3-х років здійснювати продаж хліба житньо-пшеничного («Український») вагою 0,95 кг за ціною 5,25 гривні, хліба пшеничного 1 ґатунку («Пшеничний») вагою 0,65 кг за ціною 4,05 гривні, батона нарізного («Київського») вагою 0,5 кг за ціною 4,15 гривні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук