В Одесі різко впало оформлення імпорту через страх імпортерів потрапити під санкції

На Одеській митниці практично зупинилося оформлення імпортних вантажів у контейнерах, повідомили представники одразу декількох компаній-імпортерів у коментарі агенції «Інтерфакс-Україна».

За словами одного зі співрозмовників агенції, в останні дні свої вантажі оформлюють тільки компанії, які займаються виключно «білим» імпортом, однак кількість таких вантажів незначна. У свою чергу імпортери, які використовували будь-які схеми з мінімізації платежів, не подають свої вантажі до оформлення через побоювання бути викритими в подібних діях і отримати відповідні санкції.

У свою чергу, інший співрозмовник зазначив, що, за його даними, в порту скупчилося вже понад 4 тис. контейнерів, які їх власники не подають до оформлення. За всіма цими контейнерами департамент адміністрування митних платежів ДФС України направив на Одеську митницю інформацію про можливі ризики і вимогу проконтролювати достовірність відомостей в митних деклараціях реальним вантажам. Крім того, в Одесу прибули прибули працівники цього департаменту для контролю ситуації на місцевому рівні.

У прес-службі Одеської митниці повідомили, що митниця працює в штатному режимі і готова здійснити оформлення вантажів, як тільки їх власники або представники подадуть їх до оформлення.

«Ми оформляємо вантажі, за законодавством, тільки в тому випадку, якщо власник цього вантажу або уповноважена ним особа подає вантаж до оформлення. Якщо вони з якихось причин не подають вантаж до оформлення, відповідно, ми його і не оформлюємо... Якщо і є якісь моменти, то вони пов’язані не з роботою митниці, а з власниками вантажів», – сказала речниця Одеської митниці Олена Гусєва.

При цьому вона допустила можливість певних коливань статистики оформлень через довгі вихідні і останні нововведення у сфері митного контролю.

Нагадаємо, що 20 червня Кабмін підтримав план дій з посиленої боротьби з контрабандою та дозволив поліцейським цілодобово контролювати митників. Прем’єр також пообіцяв зруйнувати «сірі» схеми на митниці і жорстоко карати порушників. Також уряд має намір ініціювати кримінальну відповідальність за контрабанду через держкордон України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук