В парламенті Косово кинули гранату зі сльозогінним газом

СвітОК, 8 жовтня 20151200

Парламентська опозиція в Косово зірвала роботу законодавчого органу республіки, кинувши до зали засідань гранату зі сльозогінним газом.

Про це пише Associated press.

Таким чином опозиціонери висловили протест проти угоди з Сербією, яка була укладена під егідою ЄС і надає більше повноважень регіонам, де більшістю населення є серби.

Варто зазначити, що наразі достеменно невідомо, який саме пристрій був використаний.

Reuters стверджує, що один з опозиційних депутатів  пристрій кинув до зали «судячи з усього, димову бомбу», однак зазначає, що організатори атаки стверджують про використання газу.

Між тим, відео з парламентської зали свідчить, що не йдеться про «гранату зі сльозогінним газом» в традиційному розумінні, адже депутати змогли лишитися в залі після атаки.

Як повідомляють сербські ЗМІ, деякі з депутатів мали проблеми з диханням, а одна із депутаток знепритомніла.

Слід зазначити, що на сесії були присутні представники міжнародної спільноти, зокрема представник делегації ЄС у Косово.

Після інциденту сесію вирішили не закривати і парламент продовжив роботу, хоча рішення і приймалися за прискореною процедурою. В свою чергу, опозиція супроводжувала роботу парламенту свистом.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Сербія і Косово досягли нового прориву в процесі нормалізації двосторонніх відносин.

Косово, де 90 відсотків населення якого становлять етнічні албанці, після війни 1998-1999 років перебував під управлінням міжнародної адміністрації. У 2008 році ця колишня сербська провінція в односторонньому порядку проголосила незалежність. З того часу незалежність Косово визнали понад 90 країн світу, у тому числі США і більшість держав Євросоюзу. Сербія, однак, не визнає незалежності Косова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук