В рамках декомунізації Мін'юст скасує держреєстрацію 67 ЗМІ, ще 70 - під питанням

СуспільствоОстап Левчич, 24 травня 20161920

Держкомтелерадіо проаналізувало процес приведення логотипів та назв друкованих засобів масової інформації у відповідність до вимог закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки".

Як повідомляє прес-служба відомства, "на сьогодні загальна кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі "декомунізації", становить 137, з них: 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог закону; 4 проводять заходи з перереєстрації; 4 перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 реєстраційну справу передано до Мін’юсту; 3 порушення вимог закону відсутні; 2 заходи з декомунізації не вжито", - йдеться у повідомленні.

Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ, або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення.

Найбільша кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі декомунізації, у розрізі областей (регіонів) складає: Донецька область - 44, Луганська - 22, місто Київ - 12, АРК - 10, Одеська - 7, Харківська - 6.

Найкраща ситуація з реалізації заходів, спрямованих на дотримання Закону, склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Київ.

У таких областях як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська - друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру декомунізації, взагалі немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук