В Україні через інтернет продають політичні партії

На сайті оголошень з’явилася інформація про продаж невідомої партії «Перемога» за $17 тис.

Нещодавно на сайті OLX в розділі «Продаж бізнесу» опублікували оголошення: «Продаю нову політичну партію». Продавці пропонують за $17 тис. партію, зареєстровану 19 лютого 2015-го, у річницю трагічних подій на Майдані.

«Продаю нову політичну партію. Дата створення: 19 лютого 2015. Нейтральна назва і програма партії. Обласних організацій немає, але можна зареєструвати за додаткову вартість. Ціна $17000. Також є можливість придбати партію 2014 року, яка підходить під місцеві вибори, а також з готовими осередками. Телефонуйте, відповімо на питання по цій пропозиції», — йдеться в тексті оголошення, яке виявили журналісти газети «Сегодня».

«Назва партії — «Перемога». Вона без регіональних представництв. Так ми їх і не робили, тому що у кожного покупця є свої переваги по областях (по набору своїх кадрів — Авт.). Через це низька ціна ($17 тис.).

Якщо з партійними осередками, відразу стрибок йде до близько $50 тис. Якщо потрібна допомога в перереєстрації, можемо допомогти. Це у нас коштує $2 тис, займає 2-3 місяці. Якщо потрібно допомогти з представництвами (у регіонах) — $150 за представництво», – розповіла журналістам дівчина, номер якої було вказано в оголошенні.

Видання наголошує, що на сайті «Єдиного реєстру громадських формувань» дійсно є партія під назвою «Перемога», зареєстрована 19 лютого 2015. У складі партії шість чоловік: голова партії, його перший заступник, просто заступник, голова Контрольно-ревізійної комісії та два члени Контрольно-ревізійної комісії. Задекларована мета виставленої на продаж партії — сприяння волевиявленню громадян та будівництва правової держави.

З’їзд партії, як випливає з отриманих нами документів, пройшов 2 червня 2014 року — у проміжку між президентськими виборами і інавгурацією Порошенка.

В той же час нардеп від «Народного фронту», кандидат юридичних Леонід Ємець заявив, що продаж партії в Україні – практика далеко не нова.

«Це давня практика, яка існує не один десяток років. Більша частина, якщо не 90% з чимось зареєстрованих в Україні партій, були створені саме для продажу. Капіталізують їх теж відповідним чином: вони повинні мати регіональні представництва, щоб майбутній покупець не мав з цим проблем. Хоча є й такі, які існують тільки на папері. І насправді, після перевірки, вони підлягають ліквідації. Є й такі, які мають представництва на місцях. Від цього, теоретично, залежить їх вартість. Я не продавав і не купував партії, тому не знаю, скільки вони там коштують. Але про те, що таке існує, знаю», — сказав Ємець.

За його словами, сам факт купівлі-продажу партії — абсурдний, оскільки партія — організація, яка покликана забезпечити інтереси суспільства через представництво в певних органах влади.

«Тому говорити про те, що її хтось може купувати/продавати — абсурд. Ви не знайдете ніде (в законах) офіційної юридичної можливості за допомогою підписання договорів здійснити купівлю-продаж партії, сплати податків тощо. Але це не заважає передати конверт з документами з рук в руки з одного боку, а з іншого — валізу грошей. Тому юридично — це не продаж», — розповів нардеп.

На питання про те, чи можна звернутися в правоохоронні органи із заявою про те, що хтось хоче продати-купити партію і винуватця притягнуть до відповідальності Леонід Ємець відповів: «Звернутися можна. Але стане відомо про це, тільки коли відбудеться повна фіксація самого факту. І то, йтиметься не про купівлю-продаж партії, а про те, що були сплачені податки, оформлений договір купівлі-продажу. Найгіршим для цієї партії буде публічне висвітлення такого факту і людей, які за цим стояли».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук