В Україні готуються змінити правила авіаперельотів
Зміни, зокрема, стосуватимуться ваги ручної поклажі та часу на реєстрацію і посадку в літак
Державіаслужба України повідомила, що незабаром деякі правила авіаперевезень буде змінено. Відповідний проект наказу служба вже підготувала. Нововведення стосуватимуться норм перевезення ручної поклажі, розміру компенсації за втрату багажу, терміну завершення реєстрації та посадки на рейси.
Згідно з документом, авіакомпанії отримають право самостійно визначати час закінчення реєстрації на рейси й посадки в літаки. У чинних правилах зазначено, що реєстрація повинна завершуватися за 45 хвилин до вильоту, а посадка на борт – за 15 хвилин до вильоту, пише Avianews.
Також нові правила Змінюють вимоги до ручної поклажі. Зараз її загальна вага не повинна перевищувати 7 кг, хоча авіаперевізник може збільшити безкоштовну норму. Нові правила передбачають, що мінімальна вага ручної поклажі не повинна бути нижчою за 5 кг. При цьому пасажир зможе взяти в салон понад норму жіночу (чоловічу) сумку або рюкзак. Встановлювати їх вагу і габарити будуть авіакомпанії. Як і раніше, понад норму також можна буде взяти папку для паперів, пресу, верхній одяг, парасольку або тростину, харчування для дитини, дитячу дорожню люльку для немовлят до 1 року, прогулянковий дитячий візочок, складне крісло колісне, милиці.
Також Проект нових правил скасовує вимогу про безоплатне перебронювання квитка, якщо перший рейс запізнився і пасажир не встиг на другий рейс при оформленні перельотів окремими квитками. Також рейс буде вважатися скасованим, якщо його затримка перевищила 48 годин. Не вважається скасованим рейс в разі зміни аеропорту вильоту або прильоту в межах одного міста. Або якщо авіакомпанія передала пасажирів іншої компанії для перевезення спеціально організованим рейсом.
Максимальну відповідальність авіаперевізників за затримку рейсу пропонується збільшити до 7324 доларів, а відповідальність за пошкодження, втрату або затримку багажу – до 1765 доларів.
Також Державіаслужба хоче зобов’язати авіакомпанії мати цілодобові колл-центри. Зараз авіаперевізники повинні забезпечувати цілодобову підтримку лише при виконанні рейсів у нічний час.
Ще одне нововведення від Державіаслужби стосується сервісів-посередників, які допомагають пасажирам отримувати компенсації. Уповноважені органи з питань цивільної авіації отримають право вимагати від посередників надати копію паспорта пасажира, інтереси якого представляються, і оригінал довіреності, на якому повинен стояти оригінал підпису.
Також Державіаслужба запропонувала прибрати докладний список документів, за якими можлива реєстрація на рейс. Реєструвати будуть на підставі документів, що засвідчують особу, визначених законодавством.