В Україні хочуть ввести декларування харчових продуктів

8 серпня 201216230
Українська митниця

Голова Держветфітослужби Володимир Горжеєв запропонував у найкоротший термін внести зміни до митної декларації України. Зокрема він пропонує ввести обов’язкове декларування харчових продуктів тваринного походження.

«Досвід розвинутих країн світу показує, що ввезення громадянами сировини чи продуктів тваринного походження, чи то для власного споживання чи для продажу, несе високий рівень ризику занесення інфекційних хвороб», - зазначив Володимир Горжеєв, пише Agronews.

Голова Держветфітослужби зазначив, що саме цим і обумовлена заборона на ввезення громадянами будь-якої сировини чи продуктів тваринного походження у більшості країн Європи, США, Канади тощо. Так, наприклад, митна декларація США передбачає декларування фруктів, рослин, їжі, комах, м’яса, тварин, збудників хвороб, мікроорганізмів, зміїв та навіть ґрунту. Наявність хоча б одного з указаних вантажів не дасть права в’їзду в країну.

Для забезпечення продовольчої безпеки держави було запропоновано внести зміни до Митного кодексу, а також до переліку товарів, що підлягають державному контролю, у тому числі у формі попереднього документального контролю, у разі переміщення їх через митний кордон України. Спеціалісти також відзначають необхідність прописати механізм повернення заборонених вантажів із внутрішніх митниць призначення.

«Звертаю увагу на особисту відповідальність керівників щодо оперативного погодження до кінця тижня змін до митної декларації в частині щодо обов’язкового декларування харчових продуктів тваринного походження», - дав розпорядження перший віце-прем’єр України Валерій Хорошковський, пише видання.

Як повідомлялось, в Україні заборонили ввіз бразильської свинини та дитячих харчових сумішей з Білорусі через виявлені у них лістерію та плісняву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук