В Україні «кібер-добровольцями» стали понад 35 тисяч осіб

Головні Новини за 27 лютогоІрина Папірник, 27 лютого 2015, 18:12 2557 0

Ідея створення інформаційного війська була озвучена в управлінні преси та інформації Міністерства оборони України ще тиждень тому. За сім днів понад 35 тисяч українців побажали стати «кібер-воїнами». Їх завдання дуже просте - боротися через соціальні мережі із російськими «ботами та тролями» і виявляти фейкові новини.

«Як Україна вже 24 роки прожила без концепції інформації безпеки? Такого немає в жодній цивілізованій країні», - розповів міністр інформації України Юрій Стець.

Втім «кібер-добровольці» це добре, а от хто насправді має служити у такому інформаційному війську – серед фахівців суперечки. Звичайно, що у ці лави мають вступити справді професіонали.

«В першу чергу це люди. які володіють IT-технологіями, бо без цього звичайно нічого не зробиш. Це перша категорія людей. Друга категорія - це люди, які володіють сучасними методами криптографічними», - розповір доктор технічних наук Володимир Самотій.

Втім не зайвим будуть у лавах «кібер-війська» і журналісти. Тим паче, що зараз все частіше у ЗСУ мобілізовують саме цих фахівців.

«Зараз багато журналістів отримують повістки і йдуть у Збройні сили як офіцери чи солдати. Йдуть, на превеликий жаль, не за своїм фахом. Я вважаю, що їх більш ефективніше можна було б використовувати у напрямку інормаційної безпеки», - розповів керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони Олександр Поронюк.

Поки що як працюватиме це військо, також невідомо. Втім цю «ідею» ще дороблятимуть і доосмислюватимуть аж до вересня. Тобто про реальних «бійців» інформаційної армії стане відомо ще не скоро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук