В Україні половина золотих ювелірних виробів - неякісні
"Скільки в Україні реалізується неякісних ювелірних виробів, сказати важко. Мені здається, що співвідношення - 50% на 50%. Тобто половина виробів виробляється і імпортується з дотриманням усіх вимог, а половина - дешеві неякісні вироби", - заявив сьогодні, 25 лютого, під час виїзного засідання Львівського прес-клубу директор ДП "Львівський державний ювелірний завод" Володимир Кузовкін.
За його словами, найбільше неякісних виробів в Україну надходить з Туреччини. "Якщо 10 років тому в Туреччині за рік виробляли кілька десятків тонн ювелірних виробів, то за минулий рік вони виробили понад 300 тонн. Основний масив вони імпортують в країни СНД, Україну, Росію, інші країни. За цей період виробництво розвинулося, і там є дійсно хороші виробники, але й далі з Туреччини до нас ввозиться дуже багато низькопробних ювелірних виробів", - зазначив В.Кузовкін. Найбільше ювелірних виробів невідомого походження продається на ринку Чернівців.
В.Кузовкін повідомив, що попри великі зусилля, які "Львівський державний ювелірний завод" докладає до захисту своєї продукції, бренд заводу використовують недобросовісні конкуренти. "Наші вироби мають клейми. Ми використовуємо для їх виготовлення золото високої проби та дорогу лігатуру, яка відповідає українським і європейським стандартам. Щоб захистити себе, на етикетці виробів ми розміщуємо голограми. Їх не можливо використати вдруге. Цей досвід зараз переймає і Київський завод ювелірних виробів, -поінформував В.Кузовкін. - Проте в роздрібному продажі з’являються вироби під марками "Львівський ювелірний завод", "Львівська ювелірна фабрика", "Львівське ювелірне підприємство". Ці назви використовувалися колись в історії нашого заводу, а зараз ними вводять в оману споживачів недобросовісні конкуренти".
За його словами, наприкінці минулого року в Ужгороді, Вінниці, Тернополі, Івано-Франківську були вилучені золоті вироби з біркою Львівського державного ювелірного заводу. "Бірки були, але голограм не було", - зазначив директор заводу.
Представник управління у справах захисту прав споживачів Держспоживстандарту у Львівській області Олександра Бобеляк поінформувала, що торік плановою перевіркою було охоплено 26 підприємств, що на території Львівської області реалізують ювелірні вироби. "У 23 із 26 були зафіксовані порушення. Продавалися неякісні вироби - з неякісними кріпленнями, застібками, з гострими краями виробів. Продавалися вироби, які мають клеми, але не мають належно оформлених етикеток. На етикетці має бути інформація про товар, і про його виробника", - поінформувала вона.
О.Бобеляк радить споживачам, під час вибору ювелірних виробів звертати увагу на пробу, вагу виробу та повноту інформації про його виробника. "У ювелірній крамниці має бути лупа, щоб людина могла розгледіти пробу; контрольна електронна вага. Сам виріб має мати етикетку, яка багато про що говорить. Вона має містити інформацію про виріб: "ланцюжок", а не "цепочка", "перстень", а не "кольцо", "кольє", "діадема", "підвісок". Також має бути вказана назва та адреса виробника, який за законом дає гарантійний термін на виріб - 6 місяців".