В Україні посилять захист стабільності банківської системи
У п’ятницю, 4 липня, Верховна Рада України затвердила в цілому закон про захист стабільності банківської системи (№ 4938).
Законодавчий акт підтримав 231 народний депутат, інформує «Інтерфакс-Україна».
Проголосувати вдалося лише з третьої спроби, після того, як заступник міністра фінансів Віталій Лісовенко нагадав депутатам, що цей законопроект погоджений зі Світовим банком і від його прийняття залежить надходження до державного бюджету $ 1 млрд до кінця поточного року.
Зазначається, що цей документ спрощує процедури, пов'язані з терміновою капіталізацією банків і продажем проблемних банків інвесторам. Також він підвищує мінімальний статутний капітал банків з 120 млн грн до 500 млн грн, вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків.
Передбачається, що у разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку, НБУ отримує право встановлювати особливості банківського регулювання.
«Пропонується виводити з-під системи гарантування депозити в банківських металах, а також вклади, які використовуються вкладниками в якості засобу забезпечення виконання інших зобов'язань перед цим банком, і дозволяється Фонду гарантування вкладів випускати фінансові векселі та облігацій, термін яких може перевищувати п'ять років», – йдеться у повідомленні .
Згідно з пропозиціями авторів законопроекту, планується розширення переліку критеріїв для віднесення банків до категорії проблемних або неплатоспроможних.