В Україні проходять перші місцеві вибори в 144 об'єднаних територіальних громадах

У неділю, 18 грудня, проходить голосування на перших місцевих виборах в 144 об’єднаних територіальних громадах, за результатами яких буде обрано 76 сільських голів, 46 – селищних, 21 міського голову, також буде обрано відповідні місцеві ради і одного староста, повідомила громадянська мережа ОПОРА.

Вибори проводяться в об’єднаних територіальних громадах в 22 регіонах України. Проведення цих виборів є заключним етапом об’єднання територіальних громад та передачі повноважень новим органам самоврядування.

В цілому, за даними спостерігачів, агітаційна активність місцевих організацій політичних партій і кандидатів на перших місцевих виборах 18 грудня не була високою. «Втім, конкретність виборчого процесу вища в міських об’єднаних територіальних громадах і досить слабка на рівні сіл та селищ», – наголошується в повідомленні.

Також спостерігачі наголосили, що на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах не вдалося повністю запобігти зловживанню адміністративними ресурсами і використанню кандидатами місцевих програм розвитку у виборчих інтересах. Крім того, посадові особи органів влади залучалися в окремих громадах до агітації на користь конкретних кандидатів, що в низці випадків дозволяє говорити про ознаки зловживання адміністративним ресурсом.

Нагадаємо, минулої неділі, 11 грудня, у 41-ій об’єднаній територіальній громаді пройшли перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук