В Україні сьогодні стартувала виборча кампанія

Христина Нога, 30 липня 201219583
В Україні сьогодні стартувала виборча кампанія
фото nowyny.eu
Передвиборча кампанія

Сьогодні, 30 липня, в Україні починається виборча кампанія виборів Верховної Ради.

Цьогорічні вибори до парламенту пройдуть за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою. 225 депутатів буде обрано за списками партій. Ще 225 – в одномандатних округах.

На відміну від усіх попередніх парламентських виборів реєструвати кандидатів, які балотуються по мажоритарці, буде ЦВК, а не окружні виборчі комісії.

Із сьогоднішнього дня починається висунення кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах, яке триватиме до 9 серпня.

Кандидати в мажоритарних округах можуть висуватися партіями або шляхом самовисування. При цьому Конституційний суд визнав незаконним одночасне балотування за партійним списком і по мажоритарці.

Документи для реєстрації, як партійних списків, так і кандидатів у мажоритарних округах, повинні бути подані до ЦВК не пізніше 13 серпня. Після цього ЦВК має ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації, після чого до 20 серпня триватиме виправлення помилок і неточностей в документах.

Партії та кандидати в одномандатних округах мають право почати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації. Закінчується передвиборча агітація о 24 годині 26 жовтня.

Партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати, має внести на рахунок ЦВК грошову заставу в розмірі 2 млн 204 тисяч гривень. При цьому мажиритарники мають внести в розмірі 13 тис. 224 грн застави.

Її повертають, якщо кандидатам відмовлено в реєстрації, або якщо вони обрані до Ради.

ЦВК має сформувати 225 окружних виборчих комісій до 26 серпня, а окружкоми в свою чергу сформують 33 540 дільничних виборчих комісій до 26 вересня. Окрім того, за кордоном має бути створено 117 виборчих дільниць.

До 4 вересня ЦВК має затвердити форму, колір і текст виборчих бюлетенів для голосування. Їх надрукують до 20 жовтня.

Самі вибори народних депутатів Верховної Ради пройдуть 28 жовтня.

Згідно із новим законом про вибори, збільшено прохідний бар’єр – із 3 до 5%. При цьому блоки участі у виборах не беруть.

ЦВК має підбити офіційні підсумки виборів до 12 листопада і оприлюднити їх у газетах "Голос Україні" і "Урядовий кур'єр" не пізніше 17 листопада.

Днями глава ЦВК Володимир Шаповал повідомив, що Центральна виборча комісія профінансована «в достатній мірі». Як відомо, у квітні фінансування парламентських виборів було збільшено до 1 млрд 212 млн гривень. Він додав, що Центрвиборчком усі прогалини у законі про вибори народних депутатів коректуватиме власними постановами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук