Мер Львова розповів подробиці допиту в СБУ

Андрій Садовий назвав спілкування зі слідчими просвітницькою роботою

Головні новини Львова 04.12Юлія Поліковська, 4 грудня 2017, 17:45 6172 8

Міський голова Львова у понеділок, 4 грудня, дав свідчення працівникам управління СБУ у Львівській області у межах кримінального провадження, відкритого через демонстрацію карти одного з європейський аналітичних центрів під час І Львівського безпекового форуму.

«Під час першої панельної дискусії, яку модерувала Мирослава Гонгадзе, була продемонстрована візуалізація з Європейського центру міжнародних відносин – карта, яка комусь сподобалася, комусь не сподобалася. Власне, на основі цього було відкрите кримінальне провадження. Це – перший раз на моїй пам’яті за часів незалежності України, коли кримінальне провадження відкривається за фактом розміщення на європейському сайті тої чи іншої продукції», – зазначив Андрій Садовий.

За його словами, після спілкування слідчим стало соромно.

«Вони розуміють абсурдність даної ситуації: коли в країні є так багато роботи, відкривати кримінальне провадження за фактом розміщення статей на європейських сайтах. Такого в нас в Україні ще не було. Йде панельна дискусія, приїхали учасники світового рівня, показується європейське бачення, що Росія реально окупувала частину Молдавії, частину Грузії, частину України, а наша СБУ відкриває кримінальне провадження за цим випадком», – зазначив міський голова.

Він повідомив, що до розслідування залучили п’ятьох працівників СБУ. Під час спілкування, за словами міського голови, його розпитували про учасників форуму та проведені зустрічі.

«Мене питали, хто був серед учасників форуму, я їм розповів. Надав програму форуму. Передав ту статтю, яка викликала інтерес. Розказав про свої зустрічі з командувачем сухопутними військами США у Європі Беном Ходжесом, розказав про зустріч із Майклом Карпентером. Був цілий ряд інших зустрічей. Вони це все записали. Напевне, будуть опитувати інших учасників форуму, спікерів, панелістів, така правда», – сказав Андрій Садовий.

За його словами, завтра давати свідчення мають працівники «Інституту міста», який виступав співорганізатором форуму.

Він додав, що робочий час витрачається на просвітницьку діяльність.

«Викликати міського голову тому, що у Львові відбувається форум і задавати мені питання, – я звичайно сприймаю за честь, готовий з усіма спілкуватися, проводити роз’яснювальну роботу, але витрачається мій час, витрачається час слідчих. Вони мають тепер великий об’єм матеріалів, який треба опрацьовувати. Якщо вони від цього стануть мудрішими і грамотнішими, будемо вважати, що ми займаємося просвітою, у тому числі серед працівників СБУ. Насправді, ця стаття, яку я порекомендував прочитати і працівникам СБУ, і протестувальникам, які тут були, вона є достатньо об’єктивна, проукраїнська. Вона показує, що Росія системно займається агресією, окуповує території. І одне із завдань форуму була спрогнозувати подальший розвиток подій: що чекає Європу, що чекає світ?», – сказав Андрій Садовий.

За його словами, учасники форуму прикро вражені тим, що відкрили згадуване кримінальне провадження.

«Насправді, це соромно. Коли учасники форуму взнали, ви уявляєте, які емоції в них виникли? Люди приїжджають з цілого світу підтримати Україну, а їм тут кримінальну справу відкривають. Це – удар і в бік керівництва держави, і в бік СБУ», – додав він.

Проте, за словами міського голови Львова, Безпековий форум у Львові стане системним, і зараз уже планують проведення цього заходу на наступний рік.

Нагадаємо, учасникам форуму, серед яких зокрема впливові політики зі США та Європи, продемонстрували мапу під назвою «Військова присутність Росії в сірих зонах Європи». На мапі разом із самопроголошеними Придністров'ям, Нагірним Карабахом, Південною Осетією, Абхазією, анексованим Кримом були вказані окуповані Росією території України у Луганській та Донецькій областях. Дискусія, під час якої було продемонстровано цю мапу, була присвячена темі «Чи можна було відвернути війну в сучасній Європі?».

Раптово під час цієї дискусії на сцену вийшов голова ЛОДА Олег Синютка та почав висловлювати обурення таким позначенням ОРДЛО, назвавши форум елементом «гібридної війни» і «провокацією». Пізніше він звернувся до УСБУ у Львівській області з вимогою провести перевірку та встановити «винних» у такому інциденті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук