Мінімальна пенсія в Україні зросла до 1638 грн в місяць

Перерахунок пенсій здійснюється в автоматичному режимі без звернення до органів Пенсійного фонду

ЕкономікаАнна Журба, 1 грудня13090
Розмір мінімальної пенсії збільшується на 74 грн

З 1 грудня Пенсійний фонд перераховує пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. Так, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшується на 74 грн – з 1564 грн до 1638 грн. Так само збільшується і розмір мінімальної пенсії – з 1564 грн до 1638 грн.

«Тим особам, які отримують пенсійні виплати, більші за мінімальні, буде перераховано доплату за понаднормативний стаж, яка визначається у відсотках від прожиткового мінімуму. Вищезазначені перерахунки не провадяться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю. Тим пенсіонерам, які працюють, виплати перерахують після звільнення з роботи», – повідомляють у Пенсійному фонді.

Крім того, підвищенню підлягають:

  • пенсії за особливі заслуги перед Україною;
  • підвищення ветеранам війни;
  • підвищення жертвам нацистських переслідувань;
  • мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам війни;
  • мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • надбавка донорам.

У Пенсійному фонді зазначають, що розмір підвищення пенсій кожному пенсіонеру визначатимуть в індивідуальному порядку – залежно від того, яка складова пенсії перераховується: доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки. Для перерахунку виплат пенсіонерам не потрібно звертатися до органів Фонду – він відбувається автоматично.

Як раніше інформував ZAXID.NET, з 1 грудня також зростає мінімальний розмір аліментів для дітей до шести років на 40 грн і становить 889,5 грн, а для дітей від 6 до 18 років – 1109 грн.

Додамо, що розмір прожиткового мінімуму не змінюватиметься до 1 липня 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук