В Україні з’явилися мобільні ЦНАПи

Новинку запустили на Хмельниччині

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко представив перший в Україні пересувний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), повідомив у понеділок, 4 грудня, Урядовий портал.

Наразі такий ЦНАП працюватиме в Славутській об’єднаній територіальній громаді Хмельницької області.

Перший в Україні мобільний ЦНАП – це спеціальне авто, повністю облаштоване місцями для двох адміністраторів та трьох відвідувачів, надає 80 послуг у форматі «єдиного вікна» безпосередньо в селищах та селах. Така модель успішно зарекомендувала себе в європейських практиках та є абсолютною новинкою для України, стверджують в уряді.

У мобільному ЦНАПі надаються найпопулярніші для жителів громади послуги, передбачена можливість встановлення паспортного обладнання, працює термінал для розрахунків платіжною карткою. Плата за надані послуги надходитиме до бюджету громади. «ЦНАП на колесах» включає в себе й модель «виїзного адміністратора», коли адміністратори надають послуги громадянам на дому. Адміністратори, які будуть працювати в «ЦНАПах на колесах» пройшли навчання з підвищення кваліфікації, спеціально розроблене для жителів громади шведсько-українськими експертами Програми «U-LEAD з Європою».

Завдяки мобільному ЦНАПу понад 8 000 жителів віддалених населених пунктів цієї громади, в тому числі пенсіонери та люди з інвалідністю, отримають миттєвий доступ до адмінпослуг. протягом тижня мобільний ЦНАП здійснюватиме 5 маршрутів, які покривають 20 населених пунктів.

За словами Зубка, зараз напрацьовується програма з запуску мобільних ЦНАПів на найближчі три роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук