В українських судах є два позови щодо кадрових призначень у Держбюро розслідувань

В українських судах розглядають два позови, що стосуються кадрових призначень у Державне бюро розслідувань. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на слова новопризначеного директора Держбюро розслідувань Романа Труби.

«Один позов був поданий у Вищий адміністративний суд. Позов стосується скасування указу президента про призначення директора Державного бюро розслідувань. Інший позов є в іншому суді, предметом його розгляду буде скасування моїх наказів про призначення першого заступника і заступника», – розповів Роман Труба.

Він також зазначив, що повноцінно Державне бюро розслідувань запрацює із першого вересня 2018 року. «У вересні 2018 року Державне бюро розслідувань відкриє перші кримінальні провадження. Докладемо максимум зусиль, щоб це відбулося раніше», – додав Роман Труба.

Нагадаємо, львів’янин Роман Труба у листопаді 2017 року переміг у конкурсі на посаду директора Державного бюро розслідувань, що розслідуватиме злочини, вчинені найвищими посадовими особами, держслужбовцями, суддями. Водночас, за словами експерта «Реанімаційного пакету реформ» Володимира Петраковського, для призначення Романа Труби на посаду директора ДБР конкурсна комісія порушила процедуру – чоловік подавав пакет документів на посаду заступника голови ДБР, але, оскільки у нього було бажання, то йому дозволили взяти участь у конкурсі на посаду голови ДБР.

Призначення Романа Труби директором Держбюро розслідувань критикували ще й з огляду на те, що він мав би бути люстрованим, згідно з законом «Про очищення влади», однак уникнув цього, самостійно звільнившись із посади держслужбовця у 2015 році.

Втім, 28 листопада у Мін'юсті повідомили, що Роман Труба все одно проходитиме люстраційну перевірку, оскільки цього вимагає його посада, однак така перевірка не позначиться на запуску роботи ДБР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук