В Українській Гельсінській спілці розкритикували нові правила перетину адмінкордону з Кримом

Порядок перетинання адміністративного кордону з Кримом має визначати закон, а не документ Кабінету міністрів України, вважає юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова.

«Фактично це (розпорядження уряду про правила перетинання адміністративного кордону з Кримом) є порушенням не лише законодавства України, але й міжнародних норм і стандартів... Це питання має вирішуватися законом. Це є повноваженням Верховної Ради, а не Кабінету міністрів», – заявила вона на прес-конференції у четвер, 24 вересня, присвяченій питанню порядку в’їзду і виїзду з тимчасово окупованої території Криму, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами Свиридової, Верховна Рада не уповноважувала Кабмін затверджувати будь-які положення, які б обмежували пересування громадян України з території України. Вона зазначила, що тимчасова окупація Криму може бути підставою для прийняття правил в’їзду і виїзду з Криму, однак «це має бути прийнято належним чином Верховною Радою, а не урядом».

Свиридова зазначила, що завдяки співпраці громадських організацій з представниками уряду, зокрема з Міністерством юстиції, нещодавно було змінено порядок в’їзду і виїзду з Криму, однак не всі зауваження правозахисників були враховані. Експерт висловила сподівання, що громадські організації надалі співпрацюватимуть з Мін’юстом і відомство зверне увагу на необхідність вирішення таких питань, як оформлення для іноземців дозволу на в’їзд до Криму дистанційно, що буде вирішено питання щодо дозволу на багаторазовий в’їзд до Криму іноземцям. На сьогоднішній день його надає іноземцям Державна міграційна служба, якщо в Криму у них є родичі або майно, однак такі дозволи одноразові.

За словами Свиридової, потрібне вирішення щодо питань, які стосуються переміщення громадян України. Так, на її думку, порядок в’їзду і виїзду з Криму порушує право свободи пересування для українських громадян, які гарантовані Конституцією України.

Також, за її словами, діє норма, коли прикордонники можуть відмовити фізичній особі у в’їзді на материкову частину України. «Ця норма має бути вилучена з порядку», – зазначила юрист.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук