В уряді розповіли про нові норми карантину в Україні

Нові норми дозволять послаблювати карантин в окремих районах областей

З 1 серпня адаптивний карантин в Україні зможе посилюватись чи послаблюватись в окремих містах і районах областей, залежно від епідеміологічної ситуації з коронавірусом. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю «Українському радіо»

За його словами, з 1 серпня адаптивний карантин розпочне працювати інакше: якщо область 5 днів поспіль буде перевищувати епідеміологічні показники, статистику в області окремо розкладатимуть на райони і вже тоді вирішуватимуть в якому районі карантин посилювати, а в якому послаблювати.

«Ми відмовилися від тотального загального карантину на території всієї держави, а запровадили адаптивний карантин, який із 31 липня – можна сказати, вже з 1 серпня – розпочне працювати інакше, ніж було до цього впродовж останніх півтора місяці. У чому інакшість? Якщо область 5 днів поспіль буде перевищувати 4 загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони і міста обласного значення – і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності коронавірусної хвороби», – розповів Ляшко.

В залежності, який відсоток хворих дає район або місто обласного значення, він буде виділений або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону.

Моніторинг рівня небезпеки проводитимуть за тими показниками, що є зараз:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків Covid-19 понад 10%.

Червона зона – найкритичніша, в ній карантин буде посилюватись максимально, на рівні загальнонаціонального карантину в березні-квітні. Таке посилення триватиме до того часу, доки внесок у загальну захворюваність в області не зменшиться – і область не перейде у помаранчеву, жовту чи зелену.

Помаранчева зона – зона поміркованого карантину з певними послабеннями. Жовта – це «буферна зона», яка не дуже відрізняється від зеленої за обмеженнями, але стає попереджувальною.

Зелена зона – це загальнообов’язкові вимоги, які дюіть сьогодні: масковий режим в транспорті і громадських місцях, соціальна дистанція, обмеження масових зібрань.

Нагадаємо, що 22 липня Кабінет міністр України підтримав постанову про продовження адаптивного карантину до кінця літа – до 31 серпня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що адаптивний підхід на регіональному рівні довів свою ефективність і дозволяє контролювати рівень захворюваності в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук