В Ужгороді українці перемогли на міжнародному турнірі з петанку «Каштан–2009»
3-4 жовтня в Ужгороді проходив міжнародний турнір з петанку «Каштан–2009». Цього року участь у змаганнях з популярної французької гри взяли 64 спортсмени із 9 країн світу — Естонії, Литви, Білорусії, Росії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, України. Про це ZAXID.NET повідомив голова Федерації петанку України Петро Гойс.
Першого дня змагалися дуплети (по 2 учасники в команді), зареєструвалися 32 команди. Вперше в історії турніру перше місце у групі «А» виборола ужгородська команда (Іван Колодій та Михайло Тарканій). Друге місце посіли литовці, третє — білоруси. У групі «Б» перемогли словаки, друге місце — в ужгородсько-братиславського дуплету, третє — у білоруських спортсменів.
У неділю, 4 жовтня, змагалися триплети — команди з трьох учасників. У фіналі групи «А» перемогли естонці, литовці посіли друге місце, третє місце зайняла українсько-словацька команда. У групі «Б» перемогли словаки, друге місце — у журналістської команди з Ужгорода, третє — у польсько-словацької команди, у складі якої грав наймолодший учасник турніру — 9-річний Патрік зі Словаччини.
Ужгородський турнір — єдиний на теренах СНД, який внесено в календар ігор Всесвітньої федерації петанку та єдиний, на якому зустрічаються представники східно-та західноєвропейських країн. Сприяє цьому, за словами Петра Гойса, насамперед вигідне географічне розташування, а також можливість поєднати різні стилі гри.
Наразі ужгородські організатори готуються до традиційного весняного турніру «Сакура», який вп’яте проходитиме у місті у травні.
Петанк – національний вид спорту у Франції, метання куль. У нього грають на відкритих майданчиках і в залах, у парку на траві чи на піщаному березі моря. Команда чи окремий гравець повинні виявити максимальну влучність, кинувши свою кулю якнайближче до кошонету – маленької дерев’яної кульки. Команди намагаються по черзі якнайближче покласти свою кулю поруч з кошонетом. Водночас металева куля може зачепити кошонет чи збити кулю суперника, щоб відштовхнути її. Головне, щоб наприкінці гейму одна чи кілька куль команди опинилися ближче до кошонету, ніж кулі суперника. За кожну таку кулю нараховується одне очко. Гра продовжується до 13 очок. Кількість гравців у команді: 1–3, команди грають рівними складами.