В Єрусалимі на невизначений час закрили Храм Гробу Господнього

Церковні ієрархи протестують проти законів Ізраїлю, які можуть послабити християнську присутність в Єрусалимі

СвітРоман Ганкевич, 25 лютого 20180
В Єрусалимі на невизначений час закрили Храм Гробу Господнього
фото Reuters
Ієрархи основних християнських церков влаштували демарш пере дверима Храму Господнього

В знак протесту церковні ієрархи закрили на невизначений термін Храм Гробу Господнього в Єрусалимі. Про це з посиланням на заяву глав церков повідомляють Israel News.

Ієрархи греко-католицької та вірменської церков пояснили, що пішли на цей крок на знак протесту проти «систематичної кампанії проти церков та християнської громади на Святій землі». У своїй заяві вони наголосили, що обурення християн викликає, зокрема законопроект, який дозволяє ізраїльській державі конфіскувати земельні ділянки, що належать церквам.

Цей законопроект у неділю, 25 лютого, обговорювався на засіданні міністерського комітету, після чого його направлять на затвердження в Кнесет. У разі позитивного результату голосування в парламенті, документ набере силу закону.

Церковні ієрархи вважають цей законопроект «дискримінаційним і расистським». «Ізраїль топче ногами чутливі відносини між християнською громадою та владою, які установилися протягом десятиліть», - відзначили церковні ієрархи.

Крім цього, церква також виступає проти запровадження муніципальних зборів, які, на її думку, порушують статус-кво. Створюється враження, що ці дії мають на меті «послабити християнську присутність в Єрусалимі», наголошують глави церков.

«Це нагадує закони, які вводилися проти євреїв в темні періоди європейської історії», - заявили патріарх Єрусалима Феофіл III, настоятель Кустодії Святої Землі Франческо Паттон і Єрусалимський патріарх Вірменської церкви Нурхан Манукян.

Між тим, міська адміністрація Єрусалиму в своє виправдання заявляє, що мита введені не щодо храмів, а щодо об'єктів, які знаходяться у власності церков - готелі і зали для прийомів.

Зазначимо, Храм Гробу Господнього - найбільша святиня християнства. Вважається, що він стоїть на тому місці, де, згідно Святого Письма, був розп'ятий, похований, а потім воскрес Ісус Христос. У храмі щорічно сходить Благодатний вогонь. Відповідно він є одним з найбільш відвідуваних місць Ізраїлю, в тому числі туристами.

Нагадаємо, у березні 2017 року завершилася перша за 200 років реставрація каплиці в храмі Гробу Господнього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук