В Європарламенті хочуть енергонезалежності від Росії

СвітДанило Мокрик, 12 березня 20145040
В Європарламенті хочуть енергонезалежності від Росії
фото Вести.Мд
Павел Коваль

Європейському Союзу потрібна енергетична незалежність від Росії, заявив 12 лютого під час прес-конференції у Страсбурзі депутат Європарламенту, голова делегації комітету міжпарламентської співпраці ЄС-Україна Павел Коваль.

За словами Павла Коваля, російський «Газпром» не має отримувати на європейських ринках жодних преференцій, і має діяти за тими самими правилами, що й інші учасники цих ринків.

Також євро депутат виловився за скасування віз для українців, наголошуючи на тому, що близько 80% мешканців Криму ніколи не були в ЄС.

«Ми маємо голосно заявити: двері ЄС для України відкриті. Для нас Україна – не просто ринок для збуту товарів, ми бачимо в українцях таких самих європейців, як і ми», - наголосив Павел Коваль.

Своєю чергою голова комісії Європарламенту з європейських справ Елмар Брок наголосив на тому, що в Європарламенті вважають незаконним вторгнення Росії в Крим, а також проведення там референдуму 16 березня. «Ми не маємо причин вважати, що російськомовне населення Криму дискримінують», - зазначив він.

Він запевнив, що ЄС надасть Україні усю необхідну допомогу, в тому числі – фінансову, і не підтримує «методів ХІХ століття». «Час зон впливу – це стара політика. В Європі кожна нація має право робити свій вибір. І більші сусіди не мають права впливу на менших сусідів», - наголосив він.

У прес-конференції також взяв участь народний депутат України Петро Порошенко, який перед тим відвідав дебати Європарламенту щодо вторгнення Росії у Крим. За його словами, цей тиждень, ймовірно, є найважчим в історії України, адже вона зазнала неспровокованого нападу з боку Росії.

«Крим – це Україна. Щодо цього не може бути компромісів… Всі війська мають залишити територію Криму, а солдати ЧФРФ – повернутися до місць дислокації», - заявив Петро Порошенко, і додав, що Україна готова до компромісів, але не тих, що стосуються її територіальної цілісності і суверенітету.

Також Петро Порошенко висловив переконання, що українська влада демонструє мудру і зважену поведінку, не реагуючи на провокації в Криму. «Ніхто в світі не підтримує Росію в цій агресії», - сказав він.

При цьому він депутат зазначив, що кримські події вказали також на кризу в європейській системі безпеки. «Україна відмовилася від третього ядерного потенціалу в світі, покладаючись на гарантії. І зараз європейські країни показують, що ці гарантії більше не діють. Тому європейська безпека – також у кризі», - зазначив він.

Окрім цього, Петро Порошенко висловив переконання, що в Україні з етнічних груп утисків на сьогодні зазнають лише українці і кримські татари в Криму.

Раніше 12 березня у Страсбурзі на засіданні Європарламенту засудили вторгнення Росії у Крим і назвали нелегітним і незаконним референдум у Криму. Під час дебатів обговорили також можливість продовження санкцій щодо керівництва Росії.

Данило Мокрик, ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук