Вартість проїзду у львівських маршрутках зросте

У Львові розпочали консультації з приводу нового тарифу на громадський автотранспорт

СуспільствоІрина Рєвунова, 14 листопада 2017619116
Нову вартість проїзду у мерії не називають

У Львові розпочали консультації з громадськістю щодо підвищення вартості проїзду в автобусах, які триватимуть протягом тижня. Однак нової вартості проїзду, навіть прогнозної, у мерії наразі не називають. Відповідне оголошення про консультації та проект рішення виконавчого комітету оприлюднені на офіційному сайті Львівської міськради.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту рішення, компанії-перевізники подали різні розрахунки вартості перевезення одного пасажира – від 6,05 грн до 7,35 грн за поїздку. Однак конкретна вартість проїзду в автобусах, яку мерія планує затвердити, та час її запровадження у проекті рішення виконавчого комітету не вказані. Проте, враховуючи попередній досвід зміни тарифу на пасажирські перевезення у Львові, можна припустити, що нова вартість проїзду не перевищить 6 грн. Нагадаємо, з 2015 року у Львові діє єдиний тариф у 4 грн на разову поїздку у міському автотранспорті.

Рішенням виконкому, щодо якого розпочались консультації, планується затвердити новий тариф на перевезення пасажирів у міських автобусах у режимах «маршрутне таксі» та «експрес», а також встановити тариф на перевезення у «звичайному режимі». Зазначимо, що зараз у Львові всі міські автобуси працюють у режимі «маршрутне таксі», а тариф на роботу автобусів у «звичайному режимі» відсутній, на що звертали увагу суди під час судової тяганини навколо оголошеного майже рік тому конкурсу перевізників.

Потребу у піднятті вартості проїзду в управлінні транспорту ЛМР обґрунтовують тим, що з часу останнього перегляду тарифу у 2015 році зросла вартість пального, запчастин та мінімальна зарплатня.

Консультації з громадськістю триватимуть протягом тижня – з 14 до 21 листопада. Протягом цього часу мешканці мають змогу подати зауваження та пропозиції через Центри надання адміністративних послуг або як електронне звернення до проекту рішення виконкому ЛМР.

Новий тариф ще має погодити Антимонопольний комітет України, а остаточно затвердити його має виконком Львівської міськради, що складається з восьми осіб на чолі з мером.

Додамо, що перевізники неодноразово заявляли про критичний стан міського громадського автотрансорту і вимагали обмежити пільги на проїзд. Однак жодних рішень щодо скасування або обмеження пільг мерія поки не прийняла.

Нагадаємо, що з 1 вересня у Львові зросла вартість проїзду в електротранспорті – з 2 до 3 грн за загальний квиток і з 1 до 1,5 грн – за пільговий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук