Вашингтон підтримує бажання України приєднатися до ПДЧ
Візит Президента США Дж. Буша до України виведе двосторонні відносини на якісно новий рівень стратегічного партнерства. Такі очікування щодо державного візиту Президента США Джорджа Буша до України, який відбудеться 31 березня - 1 квітня цього року, висловив на брифінгу заступник Глави Секретаріату Президента України Олександр Чалий. Він нагадав, що це перший візит Президента США до України з 2000 року, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
Зі свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Вільям Тейлор підтвердив, що Президент США також має позитивні очікування від майбутнього візиту в Україну.
"Він з нетерпінням чекає свого візиту", - сказав дипломат, нагадавши, що Президент США збирався відвідати Україну ще в червні 2006 року.
Коментуючи ставлення американської сторони до прагнення України приєднатися до ПДЧ, Вільям Тейлор висловив упевненість, що Україна може розраховувати на підтримку з боку Вашингтона у цьому питанні.
"Є на 100 відсотків упевненість, що Вашингтон підтримує бажання України приєднатися до ПДЧ", - сказав він, відзначивши, що єдине питання, яке наразі залишається, коли це відбудеться.
Вільям Тейлор повідомив, що Президент Дж. Буш відвідає саміт НАТО у Бухаресті.
"Президент Буш та інші лідери країн-членів Альянсу уважно вивчають запит України, і я цілком упевнений, що ця зустріч у Бухаресті буде успішною як для України, так і для НАТО", - сказав він.
Посол США уточнив, що приєднання до Плану дій щодо членства не є тим самим, що безпосередньо членство в Альянсі, а означає лише початок процесу його набуття.
"У кінці процесу постане питання членства, і наприкінці процесу відповідь на запитання щодо членства дасть український народ під час референдуму", - сказав дипломат, додавши, що тільки на цьому етапі НАТО вирішуватиме питання входження України до Альянсу. "Бухарест не розглядає питання про членство України", - підкреслив він, висловивши сподівання, що інші члени Альянсу розуміють, що цей процес надасть Україні можливість розпочати і підготуватися до розгляду питання про членство.