Ватикан віднайшов свої ж «втрачені» сотні мільйонів євро

СвітРоман Ганкевич, 5 грудня 20144330
Кардинал Джордж Пелл, голова Секретаріату економіки Ватикану

Кардинал Джордж Пелл, голова Секретаріату економіки Ватикану, повідомив, що в інституції, яка відповідає за фінанси Ватикану, виявили мільйони євро, що «зникли» з балансової документації.

Про це кардинал написав у статті в британському журналі Catholic Herald, передає ВВС.

За його словами це означає, що фінансовий стан Святого Престолу кращий, ніж очікувалося.

«Ми виявили, що ситуація набагато краща, ніж здавалося, тому що кілька сотень мільйонів євро були відкладені на певні рахунки та не з'являлися у загальному балансовому звіті», - пише кардинал і додає що Ватикан зовсім не банкрут.

«Святий Престол платить по рахунках, маючи при цьому значні активи та інвестиції», - стверджує Джордж Пелл.

Як відомо, Папа Франциск призначив австралійського кардинала Пелла у рамках своєї програми реформування Католицької церкви та збільшення прозорості її структур. Австралієць не мав жодних тісних зв'язків у Ватикані, що робить можливим ефективний контроль за заплутаними фінансами Святого Престолу, котрими упродовж багатьох десятиліть керували італійці.

Реформа фінансової системи Ватикану стартувала невдовзі після обрання Папи Франциска навесні 2013 року.

Керівник Секретаріату економіки Ватикану не звинувачує Католицьку церкву у фінансових порушеннях, але зазначає, що департаменти Ватикану протягом довгого часу мали практично необмежену свободу у фінансових справах.

«Дуже мало хто вважає за потрібне повідомляти решті світу про те, що відбувається, за винятком випадків, коли потрібна додаткова допомога», - сказав кардинал Пелл і навів приклад Секретаріату Ватикану, який з особливим завзяттям відстоює власну незалежність у фінансових справах.

У жовтні новий департамент під керівництвом кардинала розіслав листи в інші підрозділи і пояснив нову фінансову етику та систему звітності. У своїй статті Джордж Пелл пише, що реформи «вже йдуть та пройшли точку, коли Ватикан ще міг повернутися до старих недобрих часів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук