Вчені спрогнозували сценарій поширення другої хвилі коронавірусу

Причиною другої хвилі можуть стати помилки у послабленні карантинних обмежень

СвітЮрій Братюк, 23 червня30841

Британські епідеміологи заявили про значний потенціал для виникнення другої хвилі Covid-19, але прогнозують, що вона буде менш масштабною і небезпечною. Про це повідомляє BBC.

Фахівець з математичного моделювання інфекційних захворювань з Уорікського університету в Англії Майкл Тілдеслі пояснив, що чіткого поняття «другої хвилі» в науці не існує, а всі значні стрибки захворюваності можуть бути лише етапами першої хвилі.

Завершенням першої хвилі можна буде вважати лише ситуацію, за якої розповсюдження вірусу у всьому світі буде повністю взяте під контроль. Натомість початком другої хвилі можна вважати стійке і зростання нових випадків зараження після тривалого спаду пандемії.

За словами науковців, існує значний потенціал для виникнення другої хвилі Covid-19, оскільки вірус досі не мутував у менш заразну форму, робота над вакциною не дала чітких результатів, а перехворіла коронавірусом занадто мала частина людства.

Стати причиною другої хвилі можуть помилки у послабленні карантинних обмежень і занадто повільна реакція на нові масові спалахи. Проте скоріш за все потенційна друга хвиля не буде такою ж масштабною.

Вчені поясюють, що індекс репродукції вірусу (R) – середнє число людей, яким один інфікований передає вірус – на початку епідемії дорівнював «3». Це означало, що вірус поширювався занадто швидко. Але посткарантинна поведінка людей змінилася, і вони підсвідомо пам'ятають про соціальну дистанцію та основні правила гігієни, і в цій ситуації складно уявити, що R знову так сильно виросте.

Крім того, вірус може стати менш небезпечним, хоча процес ослаблення Covid-19 може зайняти тривалий час. Нинішня пандемія триває більше півроку, і поки не було свідчень того, що вірус мутував для швидшого чи повільнішого поширення.

Тож якщо кількість нових випадків інфікування знову піде рухатиметься вверх – це буде відносно повільне зростання. На думку Адама Кучарського з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, локальні спалахи можуть з'явитися вже в найближчі тижні або місяці після значного ослаблення карантинних заходів – ймовірно у серпні-вересні.

Сценарій з початком другої хвилі на початку осені є більш оптимістичним, оскільки взимку коронавіруси поширюються суттєво швидше і навіть невеликий спалах в цю пору може призвести до другої хвилі.

Загалом у світі станом на ранок вівторка, 23 червня, виявили 9 108 670 заражень. Померли 472 703 хворих, вилікувались – 4 540 947. Найбільше випадків зафіксовано у США – 2 310 786, Бразилії 1 106 470 – , Росії – 591 465, Індії – 425 282 і Великій Британії – 306 761. На цей момент найскладнішою є ситуація в Північній і Південній Америках, а також у деяких країнах Азії.

З огляду на це, ВООЗ заявила прискорення темпів пандемії Covid-19. На думку гендиректора ВООЗ, найбільшу загрозу зараз несе не сам вірус, а «нестача глобальної солідарності та глобального лідерства».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук