Вчи закони робототехніки
Для львівських школярів відкрили навчальний центр робототехніки
0У Львові для школярів відкрили навчальний центр робототехніки. Уже у квітні для дітей від 8 до 12 років у ньому прочитають перший лекційний курс, а із вересня тут розпочнеться повноцінне навчання.
«Перші заняття розпочнуться 16 квітня. Плануємо організувати чотири групи, але курс буде один для всіх – «Біомедична електроніка». Діти вивчатимуть, як працюють різноманітні сенсори (для вимірювання пульсу, нервових імпульсів, вологості) і навіть будуть робити датчики брехні», – розповіла ZAXID.NET керівник львівського центру робототехніки «Boteon» Наталя Грабовська.
Для зручності навчання дітей поділять на старшу і молодшу групи, але заняття у них будуть однакові. Вступний курс робототехніки складатиметься із 10 двогодинних лекцій, а із вересня тут розпочнуть прийом школярів на повноцінний навчальний рік, під час якого ті вчитимуться програмувати роботів.
Старша група школярів під час презентації центру робототехніки підключає роботу датчики відстані (фото львівського центру робототехніки «Boteon»)
«У вересні розпочнуться більш системні заняття. Це вже буде як окремий курс у школі. Здобуті під час нього навички і знання ми перевірятимемо на конкурсах. Кожних півроку серед навчальних центрів нашої мережі ми проводимо конкурси, на яких команди дітей працюють над одним проектом, який згодом представляють викладачам», – пояснює керівник харківського центру робототехніки «Boteon» Олексій Резніченко.
Такі навчальні центри зараз працюють у Черкасах, Одесі, Києві та у Харкові, з якого все й почалося. У квітні відкриваються нові заклади у Чернівцях, Львові та ще один, уже третій, у Києві. Усі вони працюють по франшизі харківського центру робототехніки «Boteon».
Фото центру робототехніки «Boteon»
«Ми працюємо вже майже чотири роки. Починали із конструкторського бюро, яке зараз трішки відійшло на задній план. Спершу ми задумали створити повністю роботизований бар, в якому роботи замінили б людей – там мав бути бармен, офіціанти, летючі підноси... І частково ми це реалізували, принаймні робота-офіціанта вже зробили. Але поки над цим працювали, то помітили, що у нас поступово зникає ентузіазм. І водночас побачили, що є багато людей, які хочуть навчитися робити такі ж речі», – розказує Олексій Резніченко.
Після цього, за його словами, у Харкові організували кілька лекційних курсів, які швидко стали популярними. Зараз окрім навчального центру для школярів там працює також інкубатор стартапів, проводяться курси для дорослих і працює конструкторське бюро, в якому «Boteon» виготовляє роботів на замовлення.
Робот WALL-E від харківського центру робототехніки
«Загалом навчальна програма у нас поділена на кілька рівнів. Найлегший – для дітей від 8 років, де більше вивчається фізика і техніка, і найскладніший – для 16-17-річних підлітків, які працюють над своїми проектами. Для початкових курсів немає необхідності у якихось додаткових знаннях. Але тут пригодиться логіка та вміння правильно вибудовувати алгоритми», – пояснює Олексій Резніченко.
Зазначимо, що це не перші курси робототехніки у Львові. Подібні курси для школярів існують також у технічній студії «Винахідник» (там навчаються за допомогою конструкторів LEGO), а для більш підготовлених існують курси робототехніки від Львівської ІТ школи.